Кремль банкрутить свою держкомпанію, аби в обхід санкцій ввезти до Криму німецькі турбіни

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кремль банкрутить свою держкомпанію, аби в обхід санкцій ввезти до Криму німецькі турбіни Росія ввезе до Криму турбіни від Siemens, незважаючи на санкції
Москва допомагає своїм партнерам з концерну Siemens зберегти ділову репутацію після порушення санкційного режиму.

Російську державну компанію "Зовнішньоекономічне об'єднання "Технопромекспорт" (ТПЕ), що замовила у німецького концерну Siemens чотири газові турбіни нібито для будівництва електростанції на Тамані, штучно банкрутять, аби через "фірму-прокладку" в обхід санкцій продати дані турбіни для створення ТЕС в Криму.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ігор Маскалевич. За його словами, таким чином російська сторона намагається "прикрити" свого європейського партнера, який продає РФ промислове обладнання в умовах діючих проти неї санкцій.

Як зазначає автор, придумана Москвою схема по своїй суті дуже проста: закуплені у Siemens турбіни формально призначені не для Криму, а а для електростанції на Тамані біля станиці Раєвської, будівництво якої так і не було розпочато.

"Схему шито білими нитками - жодної станції ніхто не будував. Конкурс на будівництво ТЕС на Тамані був оголошений лише влітку 2016 р. і "завершився через відсутність заявок". Дві перші турбіни, нагадаю, уже виготовлені. Понад те, з характеристик, що заявлялися, видно, що чотири турбіни таманській ТЕС не потрібні", – підкреслює Маскалевич.

На думку автора, при створенні даної схеми кілька років тому, в Кремлі були переконані, що санкції дуже скоро знімуть, проте через три роки план довелося ускладнювати. Спочатку, уряд призначив "Технопромекспорт" відповідальним за будівництво електростанцій в Криму, а влітку 2015 року підрядника тихо змінили.

"Замовником (забудовником) об'єктів генерації стало... "ЗО "ТПЕ". Назва така сама, тільки це вже ТОВ зі статутним фондом менш як 10 тис. дол., 99% належить "дочці" "Ростеху". Цю шарашкіну контору зліпили саме у 2014-му. Зміна підрядника мала сумні наслідки для "Технопромекспорту" - його стали банкротити. Причому ініціатором процесу виступила материнська компанія. Більш того, його банкротять навіть засновники того самого "однофамільного" кримського ТОВ", – йдеться в статті.

За словами Маскалевича, ініціативі російської сторони підігрують у Siemens. Концерн не хоче втрачати перспективний російський ринок, але й не хоче стикатися з наслідком порушення санкцій.

"У результаті німецький концерн періодично заявляє про те, що твердо переконаний, що турбіни йдуть на Тамань, як і записано в контракті. І що йому нічого не відомо про плани з перекидання турбін у Крим. При цьому керівник російської частини "Сіменс", випускник Київського політеху, російську мову знає прекрасно. Думати, що він не в курсі того, що відбувається в Росії, наївно" – вказує він.

Зараз, для прикриття репутації німецьких партнерів, в РФ анонсовано публічний конфлікт між Siemens та "Технопромэкспортом". Російські правоохоронці нібито проводить перевірку за фактом невиконання російським відділенням Siemens умов контракту на постачання турбін для російської компанії. При цьому перші дві турбіни вже відправлені до Краснодарського краю, хоча постачання другої партії товару поки пригальмували.

"Тож на випадок чого в Siemens (за бажання) буде чудовий юридичний кейс - "нас змусили". І можливість довго та сумно судитися в російських судах. Попутно виконуючи інші контракти. Так, проектувальники Сімферопольської ТЕС передбачили в генплані об'єкта будівництво третього енергоблоку. Такий собі заділ на майбутнє", – підсумовує автор.

Читайте також: Прикордонники хочуть конфіскувати судно Sky Moon, яке заходило в кримські порти

Раніше повідомлялося, що мережі супермаркетів Metro та Auchan ведуть торгівлю в окупованому Криму в обхід санкцій Євросоюзу. Так, джерела в компаніях, які займаються вантажоперевезеннями, розповіли, що товари для супермаркетів возять на півострів на поромі в Керченський порт.

Нагадаємо, 17 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження обмежувальних заходів за анексію Криму Росією до 23 червня 2017 року Дані санкції застосовуються до резидентів ЄС і підприємств, розташованих в ЄС. Вони обмежуються територією Криму і Севастополя

Детальніше про механізм постачання до Криму європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для "Кримнаша".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі