Суд також відмовив "Технопромэкспорту" у зустрічному позові про визнання недійсними пунктів контракту з Siemens, які забороняли постачання турбін в Крим в обхід санкцій Євросоюзу.
Siemens звинувачував російських партнерів у тому, що вони ввели німців в оману, пообіцявши встановити турбіни в Краснодарському краї. Насправді, на думку Siemens, турбіни були спочатку призначені для Криму, що заборонено європейськими санкціями. Німецький концерн пропонував викупити турбіни назад.
Російські компанії у відповідь зазначили, що турбіни були значно модернізовані вже після покупки у Siemens, а значить санкції на них не поширювалися.
Чотири парогазові турбіни Siemens встановили в Криму для забезпечення півострова електрикою.
Нагадаємо, що раніше Глава російської держкорпорації "Ростех" Сергій Чемезов заявив, що електростанції з турбінами Siemens в окупованому Криму почнуть генерувати енергію на початку 2018 року.
Повідомлялося, Рада ЄС поповнив санкційний список РФ з-за скандалу з турбінами Siemens.
Німецький концерн Siemens ще в березні повідомив про те, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане обладнання, як писало ZN.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС у окупованому Криму.
Детальніше про механізм постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Крымнаша" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".