Ставицький очікує, що Янукович і Путін домовляться про щось "позитивне" щодо української ГТС

Поділитися
Ставицький очікує, що Янукович і Путін домовляться про щось Ставицький розраховує, що Путін і Янукович досягнули "позитивних" для України домовленостей щодо ГТС
Деталі "якихось" домовленостей, які, ймовірно, будуть на зустрічі президентів України і Росії, не відомі досі.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький очікує досягнення домовленостей з Російською Федерацією щодо газотранспортної системи (ГТС) на зустрічі президентів обох країн в Астані, 28-29 травня.

Про це він сказав журналістам у Києві в понеділок, 27 травня.

"Чого можна очікувати? Домовленості якісь будуть, я в цьому переконаний, позитивні для нашої країни", - сказав Ставицький.

Міністр додав, що переговорний процес щодо ГТС між Україною і РФ триває. При цьому він нагадав, що закон про реформування НАК "Нафтогаз України" ще не прийнято.

- Україна готова поступитися Росії контролем над магістральним газопроводом, - ЗМІ

Нагадаємо, у кінці травня у столиці Казахстану 28-29 травня пройде засідання Вищої Євразійської економічної ради, де будуть присутні президенти всіх трьох країн учасниць Митного союзу, а також президент України Віктор Янукович.

Нагадаємо, 15 травня Ставицький пообіцяв вирішити газову суперечку з Росією до кінця травня. "Все вирішиться, дайте два тижні максимум", - сказав він, відповідаючи на запитання, на якому етапі перебувають переговори з РФ щодо перегляду ціни на газ для України.

Раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна згодна передати ГТС в оренду, але при цьому залишити її у державній власності для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту. Прийняття "прозорого" рішення він спрогнозував до кінця першого півріччя 2013 року.

Українська влада заявляє, що оптимальним варіантом є створення тристороннього консорціуму з паритетною участю російських і європейських компаній, що дасть змогу залучити кошти в модернізацію системи, підвищити її надійність і пропускну здатність і гарантувати обсяги транзиту.

Нагадаємо, Кабмін подав у Верховну Раду 26 квітня законопроект №2937, яким просить дозволити приватизацію НАК "Нафтогаз України" і його "дочок", а також дозволити оренду ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ).

Проти законопроекту Кабміну виступають три опозиційні фракції ("Батьківщина", "УДАР" і "Свобода"), а також більше третини депутатів Партії регіонів. На даний момент документ знято з розгляду та його планується відправити на доопрацювання. !zn

Читайте також:

Україна може продати більше половини ГТС, якщо буде закон, - Ставицький

Опозиція: Проект Кабміну щодо ГТС - держзрада і крадіжка державної власності

Забравши у "Нафтогазу" трубу і віддавши її в приватні руки, залишать державі мільярдні борги

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі