Більше третини депутатів Партії регіонів проти законопроекту про реформування "Нафтогазу"

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Навіть провладні депутати не хочуть голосувати за кабмінівський законопроект у тому вигляді, в якому він був поданий до парламенту.

Більше 30% народних депутатів з фракції Партії регіонів виступають проти урядового законопроекту про реформування НАК "Нафтогаз України", заявив секретар спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, народний депутат з фракції Партії регіонів Антон Кіссе в ефірі "5 каналу".

"За даний законопроект у тому вигляді, в якому він зараз, я голосувати не буду. Я буду голосувати, коли в нього будуть внесені певні зміни, які сьогодні напрацьовуються, в тому числі спеціальною комісією", - сказав депутат.

"Я думаю, що більше 30% на сьогоднішній день не підтримають той проект (законопроект про реформування "Нафтогазу"- ред.), який запропоновано. І думаю, що Єфремов (лідер фракції ПР - ред.) дуже точно і чітко сказав, що поки не буде погодження з усіма фракціями в парламенті, ми не будемо виносити на голосування законопроект", - заявив Кіссе.

Як повідомлялося, у розкладі засідань Верховної Ради для включення до порядку денного на вівторок, 21 травня, значиться законопроект про реформування НАК "Нафтогаз України".

Законопроект №2937 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" був внесений урядом України 25 квітня нинішнього року.

У законопроекті Кабмін пропонує Верховній Раді зняти заборону на приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що провадять діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами і зберігання у підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їхньої реорганізації. Також Кабмін пропонує дозволити оренду об'єктів магістрального трубопровідного транспорту.

Раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна згодна передати ГТС в оренду, але при цьому залишити її у державній власності для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту. За його словами, рішення може бути прийнято "прозоро" вже до кінця першого півріччя 2013 року.

Українська влада заявляє, що оптимальним варіантом є створення тристороннього консорціуму з паритетною участю російських і європейських компаній, що дасть змогу залучити кошти в модернізацію системи, підвищити її надійність і пропускну здатність та гарантувати обсяги транзиту. !zn

Читайте також:

Опозиція: Проект Кабміну щодо ГТС - держзрада і крадіжка державної власності

Україна може продати більше половини ГТС, якщо буде закон, - Ставицький

Забравши у "Нафтогазу" трубу і віддавши її в приватні руки, державі залишать мільярдні борги

Країни Балтії нічого не виграли від приватизації своїх газових компаній, допустивши до них росіян

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі