Споживання скрапленого газу в Україні зросло на 64% за три роки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Споживання скрапленого газу в Україні зросло на 64% за три роки Українські автолюбителі відмовляються від дорогого бензину на користь дешевого пропан-бутану © Autoua.net
У 2017 році Україна увійде в десятку найбільших світових споживачів пропан-бутану на транспорті.

Споживання скрапленого газу в Україні за минулі три роки зрослj на 64%, а за підсумками 2016 року даний вид палива за обсягом продажів в Україні обжене бензин.

Про це в статті для DT.UA пише директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн. Згідно з даними компанії, за вказаний період споживання газу зросло на 545 тисяч тонн.

"Найкращою ілюстрацією кризи є динаміка споживання. Основний удар взяв на себе бензин: порівняно з 2013 р. його споживання знизилося на 40%, або на 1,5 млн т. Але не все так прямолінійно. Звернімо увагу на зростання використання скрапленого газу - на 64%, або на 545 тис. т. У результаті в 2016 р. літрів скрапленого газу буде продано більше, ніж літрів бензину, а сама Україна міцно увійде в десятку найбільших світових споживачів пропан-бутану на транспорті", – зазначає він.

Автор вказує, що зріджений газ є дешевим замінником бензину.

"У чому причина такої популярності пропан-бутану? Відповідь одна - ціна. Так, якщо до 2014 р. вартість газу становила 56% від ціни бензину А-95 на бензоколонках, то в період 2014–2016 рр. - уже 46%, а в окремі періоди - і нижче 40%. Це, у свою чергу, стало наслідком демонополізації ринку скрапленого газу, жорстко контрольованого "сімейними" структурами до 2014 р.", - стверджує він.

Читайте також: АМКУ оштрафував сім мереж АЗС на 204 млн грн за змову з метою підвищення цін на бензин

Раніше аналітик "Консалтингової групи А-95" Артем Куюн писав, що обсяг безподаткової торгівлі скрапленим газом у Києві за підсумками першого півріччя 2016 року досяг 70% ринку.

Експерти вважають, що причиною збитків є зростаюча мережа нелегальних автомобільних газозаправних пунктів, кількість яких, за оцінками експертів та міської влади, може досягати 300 одиниць, що значно перевищує кількість легальних об'єктів газопостачання. Причиною виникнення нелегальних АГП, при цьому, є введення роздрібного акцизу в 2015 році.

Детальніше про динаміку розвитку паливного ринку України за підсумками нинішнього року читайте в статті Сергія Куюна "Осінні "курчата" паливного ринку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі