"Знаєте, у нас для цього є всі підстави. Є рішення Високого суду Лондона. На початку наступного року буде розглядатися апеляційна інстанція, впевнений, що буде прийнято об'єктивне рішення, і у нас з'являться всі підстави для того, щоб витребувати з нашого сусіда виконання своїх зобов'язань. Крім того, ми відкриті до переговорів з українськими колегами. Основна умова - це те, що ми повинні повернути з України в повному обсязі борг, це $ 3 млрд, і наші умови повинні бути краще, ніж у комерційних кредиторів. Такі переговори ми ведемо, впевнений, що пропозиція, пропозиції щодо виконання Україною своїх зобов'язань будуть знайдені", - заявив він у програмі "Дійові особи з Наїль Аскер-заде" на каналі "Росія 1".
Міністр зазначив, що питання українського боргу він обговорює зі своїм колегою з Німеччини. "Ми дуже близько спілкуємося з міністром фінансів Німеччини, обговорюємо складні питання, такі, як наприклад, взаємини Росії і України за виплату Україною боргу перед нашою країною. І ось це таке посередництво в складних питаннях німецького міністра нам дуже допомагає", - сказав він.
У свою чергу заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак повідомив журналістам, що Росія обговорює позасудове врегулювання боргу України через посередників, прямих контактів немає.
"З Україною безпосередньо спілкування немає. Є колеги, через яких ми обговорюємо не тільки судові варіанти", - сказав він.
Нагадаємо, що Україна виконала постанову Високого суду Лондонапро компенсацію Україною частині судових витрат, понесених Росією в судовому розгляді з "бондами Януковича".
В червні Україна оскаржила рішення Лондонського судуу справі про "борг Януковича". Слухання апеляції попередньо призначені на другу половину січня 2018 року.
Високий суд Лондона 29 березня схвалив прискорений розгляд позову Росії до України за євробондами на 3 млрд доларів. Суддя відкинув всі аргументи української сторони, в тому числі - зняв з РФ звинувачення у політичному тиску на Україну.
На початку 2016 року Росія подала проти України позов до Високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році, а в липні зажадала винесення рішення по позову в прискореному порядку.
Позиція, яку зайняв український Мінфін, - судиться і програти, на даний момент найбільш вигідною для країни з економічної точки зору. І єдиний, хто зможе змусити Україну виплатити 3 млрд доларів, - це МВФ. Однак у вересні Рада директорів МВФ визнала добросовісною позицію України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів.
Детальніше про перспективи розгляду щодо "боргу Януковича" у Високому суді Лондона читайте в статті Юлії Самаєвої "Виграшна поразка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".