Думка юристів наводить у своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва. За її словами, Мінфін України визнає, що його позиція в суперечці заснована не на фактах, а на небажанні платити країні-агресору. У міністерстві з самого початку вважали, що якщо суд не стане виносити остаточного рішення і буде розглядати справу ще півтора-два роки, то це і буде для української сторони перемогою.
"Логіка затягування процесу в певних обставинах може бути цілком виправданою. По-перше, гроші завжди мають ціну в часі. По-друге, додатковий час дає можливість провести допоміжні судові процеси й одержати рішення, які можуть допомогти в рамках основного процесу. Наприклад, Україна ініціювала ряд судових процесів, щоб довести порушення міжнародного права з боку РФ. Якщо міжнародними інстанціями буде встановлено факт агресії з боку РФ, то Україна може спробувати використати таке рішення як преюдиціальний факт або навіть просто як психологічний тиск", - вказали Назарова і Доненко.
Юристи вказують, що отримані за виграний час судові рішення можуть використовуватися, щоб ускладнити майбутнє виконання рішення Високого суду Лондона у певних юрисдикціях, в тому випадку, якщо Україна програє позов. Додатковий час також можна витратити на пошук свідків та додаткових доказів.
"Подовження термінів судового розгляду створює істотні перешкоди для РФ у швидкому одержанні рішення та змушує РФ докладати більше інтелектуальних і фінансових зусиль для захисту своїх інтересів, що може створити умови для мирових переговорів", - вважають фахівці.
Нагадаємо, 18 січня Високий суд Лондона почав розгляд суперечки між Росією та Україною про євробонди на $ 3 мільярди, виданих в кінці 2013 року Віктору Януковичу.
У березні 2016 року Росія подала проти України позов до Високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році. У липні Росіяподала у Високий суд Лондона клопотання про винесення рішення щодо спору в прискореному порядку.
У вересні Рада директорів МВФ визнав добросовісною позицію України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів.
Детальніше про перспективи розгляду щодо "боргу Януковича" у Високому суді Лондона читайте в статті Юлії Самаєвої "Виграшна поразка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".