"Рада директорів вивчила відповідність (спроб української сторони – ред.) визначенню сумлінних в рамках оновлених правил кредитування (Policy on Non-Toleration of Arrears to Official Creditors) і вирішила, що вимоги були дотримані", - цитує "Інтерфакс-Україна" його заяву на брифінгу у Вашингтоні.
Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня.
Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року).
У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році, а 30 травня Голосіївський суд Києва заморозив виплату "боргу Януковича".
12 вересня міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що російська сторона буде голосувати проти при розгляді питання про виділення Україні чергового кредитного траншу від МВФ. Коли фонд все ж ухвалив рішення про виділення Україні чергового траншу в рамках програми EFF, в Кремлі заявили, що позиція РФ з приводу кредитування України фондом не змінилася.