Продовження війни та блокування кордонів з Польщею не завадили бізнесу скористатись новим механізмом “митного безвізу”. “Перший квартал 2024 року за всіма показниками став найрезультативнішим у порівнянні з попередніми кварталами від початку застосування в Україні процедури спільного транзиту (NCTS), тобто з 1 жовтня 2022 року. Бізнес активізувався у застосуванні транзитних спрощень: у І кварталі 2024 року вдвічі зросла кількість підприємств, які отримали авторизації”, – повідомляє Державна митна служба України.
30% від кількості транзитних декларацій з використанням NCTS було підписано з початку року і до кінця березня – 23,5 тисячі із 65 тисяч.
В країнах, які є учасниками відповідної міжнародної угоди, завершено понад 19 тис. переміщень, які розпочаті митними органами України. Відповідно в Україні цей показник склав 4,5 тис. переміщень.
“Порівняно із аналогічним періодом минулого року, тобто І кварталом 2023 року, показники успішно завершених переміщень, розпочатих в Україні, зросли у 13 разів, а переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції, - у 9 разів”, – зазначає Держмитслужба.
Раніше повідомлялось про завершення перемовин та укладення Україною та Польщею спільного тексту угоди про спільний митний та прикордонний контроль, а польська сторона вже передала фіналізований текст до Єврокомісії для зворотнього зв’язку, після міжурядових українсько-польських консультацій.