У зв'язку з відсутністю ключової угоди про надання Туреччині знижки на російський газ переговори про будівництво газопроводу "Турецький потік" між Анкарою і Москвою припинені. Про це повідомляє Reuters з посиланням на представників в офіційних колах Туреччини.
Міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз в лютому повідомив, що його країна отримала знижку в розмірі 10,25 відсотка на обсяг 28-30 мільярдів кубометрів російського газу, проте офіційний документ досі не був підписаний.
Джерела в офіційних колах Туреччини сказали Reuters, що інша перепона на шляху підписання угоди щодо будівництва газопроводу полягає в тому, що Росія наполягає на будівництві чотирьох ниток газопроводу сумарною потужністю 63 мільярди кубометрів на рік. Анкара погоджувалася на будівництво однієї гілки з чотирьох, необхідної для самої Туреччини.
Примітно, що напередодні міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив про відстрочення початку будівництва "Турецького потоку" у випадку, якщо процес підписання міжурядової угоди між Росією і Туреччиною затягнеться.
В грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати "Турецький потік".
За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.
Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля "Турецького потоку" знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність. При цьому нещодавно стало відомо, що самаТуреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік". Замість цього буде створена спільна компанія для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.
Спочатку будівництво "Турецького потоку" повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Глава "Газпрому" Олексій Міллер також раніше заявляв про те, що трубопровід планується запустити у грудні 2016 року. За словами посла Туреччини в Москві Умита Ярдыма, "Турецький потік" почне працювати не раніше 2017 року. Орієнтовна вартість першої нитки "Турецького потоку" оцінюється 3,3 млрд євро.