Газпром заморозив розширення газопроводу для "Турецького потоку"

Поділитися
Газпром заморозив розширення газопроводу для "Газпром" заморозив інвестиції в газопровід для "Турецького потоку" © ukrtrip.com
Він відмовився від ідеї проводити в Туреччину всі чотири нитки "Турецького потоку, тому мова може йти про зниження потужності труби вдвічі, приблизно до 32 млрд кубометрів.

"Газпром" вирішив заморозити інвестиції в газопроводи "Південного коридору", через які газ повинен подаватися в "Турецький потік", повідомляють російські видання Комерсант і РБК.

"Газпром" відмовився від ідеї проводити в Туреччину всі чотири нитки "Турецького потоку, тому мова може йти про зниження потужності труби вдвічі, приблизно до 32 млрд кубометрів.

Співрозмовники видання в галузі пов'язують це рішення монополії з тим, що через суперечності з Туреччиною вона вирішила відмовитися від прокладки чотирьох ниток газопроводу через Чорне море, і замість них думає про будівництво двох нових гілок газопроводу через Балтійське море (Nord Stream-2).

Таким чином, якщо плани по будівництву трубопроводів будуть виконані, це дозволить уникнути транзиту через Україну.

В грудні 2014 року через позиції Єврокомісії Росія відмовилася від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. Тоді ж в ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід "Турецький потік". За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені.

Планується, що роботи для будівництва "Турецького потоку" почнуться в кінці червня, запустити його в "Газпромі" планують з 2019 року, якраз після того, як РФ збирається відмовитися від переукладення транзитного контракту з Україною.

У квітні глави МЗС Греції, Угорщини, Македонії та Туреччини підтвердили намір брати участь у будівництві газопроводу по новому маршруту. Втім, "Турецький потік" не схвалює сам Євросоюз.

"Турецький потік" протяжністю близько 1100 кілометрів і пропускною здатністю 63 мільярди кубометрів газу на рік буде складатися з чотирьох ниток. "Газпром" має намір транспортувати по ньому паливо в країни Південно-Східної Європи. При цьому сама Туреччина не буде брати участь у його будівництві.

З самого початку цей проект мав на меті тиск на ЄС і Україну з тим, щоб отримати контроль над нашою газотранспортною системою пише Сергій Корсунський у статті "Прохолодні води "Турецького потоку" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі