Голова російського уряду Дмитро Медведєв запросив Словенію приєднатися до участі в "Турецькому потоці". У відповідь його колега прем'єр Словенії Мирослав Церар відповів, що поки ще рано говорити про те, чого немає.
В ході візиту Медведєва в Любляні, прем'єри обговорили питання співпраці Словенії та Росії у сфері енергетики. Медведєв заявив, що Словенія зможе взяти участь у проекті "Турецький потік", який прийшов на зміну так і не реалізованому "Південному потоку", до якого у свій час Словенія виявляла велику зацікавленість, було підписано відповідну міжурядову угоду.
"Ми вважаємо, що Словенія, яка завжди займала конструктивну позицію з цього питання, може брати участь в інших проектах, включаючи і проект ("Турецький потік"), в той період вже, звичайно, коли будуть досягнуті остаточні домовленості щодо його реалізації", - заявив Медведєв, якого цитує його РІА Новини.
У Словенії взяти участь у новому проекті поки не поспішають. Церар у відповідь заявив, що передчасно говорити про можливості Словенії стати транзитером російського газу в рамках "Турецького потоку". Якщо ж рішення про участь буде прийнято, то Словенія зробить все можливе.
"Але оскільки ця річ поки ще далека, важко сказати щось конкретне", - сказав Церар.
"загалом ми вважаємо, що нам потрібно продовжити і енергетичний діалог, ми багато зробили для його розвитку в останні роки", - сказав Медведєв.
У той же час ЗМІ пишуть, що доля "Турецького потоку" - ще одного проекту "Газпрому" - під питанням через сумнівну рентабельність.
В грудні 2014 року через позицію Єврокомісії Росія відмовилася від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. Тоді ж в ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід "Турецький потік". За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені.
Варто, однак, відзначити, що в травні сербський президент заявив, що Сербія не збирається будувати "Турецький потік" на своїй території. Македонія також не погодиться газопровід, якщо "потік" не схвалить Євросоюз.
Словенія за скасування санкцій ЄС
Словенія виступає за відхід від політики санкцій між Євросоюзом і Росією, заявив також Церар.
"Словенія має, а також буде мати в майбутньому дуже чітку політичну позицію, яку вона захищає і досі в якості члена Євросоюзу щодо санкцій по відношенню до Росії. Ми - одна з тих держав, що, незважаючи на вжиті заходи, виступає на рівні МЗС, також я сам виступаю за діалог в області українського питання і за можливо більший використання політичних методів в цілях зменшення військового конфлікту і всього того, що веде до насильства", - позначив позицію своєї країни Церар.
"Звичайно, Словенія залишиться при такій позиції, ми дуже уважно стежимо за цією ситуацією. Якщо обставини покращаться, ми будемо дуже раді, це призведе до скасування санкцій", - заявив Церар, зазначивши, що діалог з Медведєвим був досить відвертим. Також глава уряду Словенії пообіцяв донести свою позицію і іншим членам Євросоюзу.