Першу нитку морської ділянки "Турецького потоку" почнуть будувати наприкінці червня - початку липня. Про це в ході Петербурзького міжнародного економічного форуму повідомив голова Міненерго Росії Олександр Новак, передає РИА Новости з посиланням на телеканал "Росія 24".
"Ключовий момент на сьогодні - це початок будівництва першої нитки газопроводу морської ділянки, терміни якого встановлені відповідно з графіком: кінець червня - початок липня", - заявив чиновник.
Крім цього, 19 червня Новак розраховує підписати меморандум про будівництво газопроводу продовження "Турецького потоку" з міністром виробничої реформи, навколишнього середовища та енергетики Греції Панайотисом Лафазанисом.
Глава Міненерго РФ також додав, що в якості базового варіанту будівництва розглядаються прокладка труби по території Греції, Македонії, Сербії, Угорщини та подальша поставка до австрійського газового хаба Баумгартен. Варто, однак, відзначити, що в травні сербський президент заявив, що Сербія не збирається будувати на своїй території газопровід "Турецький потік".
Новак також зазначив, що будівництво газопроводу в Європі залежить від позиції Єврокомісії.
Орієнтовна вартість першої нитки "Газпрому" "Турецького потоку" складе 3,3 мільярда євро. Глава корпорації Олексій Міллер раніше заявляв про те, що трубопровід планується запустити у грудні 2016 року. За словами посла Туреччини в Москві Умита Ярдыма, "Турецький потік" почне працювати після 2017 року.
В грудні 2014 року через позицію Єврокомісії Росія відмовилася від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. Тоді ж в ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна Москва і Анкара домовилися про прокладання по дну Чорного моря газопроводу пропускною здатністю 63 мільярди кубометрів газу на рік.
У квітні глави МЗС Греції, Угорщини, Македонії і Туреччини підтвердили намір брати участь у будівництві газопроводу по новому маршруту.
"Турецький потік" протяжністю близько 1100 кілометрів буде складатися з чотирьох ниток. "Газпром" має намір транспортувати по ньому паливо в країни Південно-Східної Європи. При цьому сама Туреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік", замість цього буде створена спільна компанія для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.
З самого початку цей проект мав на меті тиск на ЄС і Україну з тим, щоб отримати контроль над нашою газотранспортною системою пише Сергій Корсунський у статті "Прохолодні води "Турецького потоку" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. України".