Радіоактивні відходи з РАЕС почали захоронювати в Зоні відчуження, на черзі відходи ще трьох АЕС (ФОТО)

Поділитися
Радіоактивні відходи з РАЕС почали захоронювати в Зоні відчуження, на черзі відходи ще трьох АЕС (ФОТО) © Енергоатом
На черзі – підготовка передачі експлуатаційних радіоактивних відходів, що накопичуються на Южно-Українській, Хмельницькій та Запорізькій АЕС. Майданчик комплексу "Вектор" розташований на території Зони відчуження на відстані 11 км у південно-західному напрямку від Чорнобильської АЕС.

"Енергоатом" передав для постійного зберігання та захоронення на комплексі "Вектор", що розташований в Зоні відчуження, першу партію радіоактивних відходів з Рівненської атомної електростанції. Як повідомляє сайт "Енергоатому", йдеться про 30 контейнерів із солебітумним компаундом.

""Енергоатом" передав першу партію радіоактивних відходів з РАЕС. Транспортування виконали фахівці Аварійно-технічного центру, який є відокремленим підрозділом НАЕК "Енергоатом". Початок передачі РАВ на державне сховище – це результат численних організаційних і технічних заходів", - йдеться в повідомленні.

На черзі – підготовка передачі експлуатаційних радіоактивних відходів, що накопичуються на Южно-Українській, Хмельницькій та Запорізькій АЕС.

Комплекс "Вектор" входить до складу ДП "Централізоване підприємство із поводження з радіоактивними відходами". Підприємство є національним оператором із поводження з радіоактивними відходами.

"Вектор" – це комплекс об’єктів, призначених для зберігання й захоронення радіоактивних відходів (РАВ), що надходять з усіх українських підприємств, на яких вони утворюються: атомних електростанцій "Енергоатома", Чорнобильської АЕС та її зони відчуження, інших промислових і наукових підприємств та організацій.

Майданчик комплексу "Вектор" розташований на території Зони відчуження на відстані 11 км у південно-західному напрямку від Чорнобильської АЕС.

Створення комплексу "Вектор" було викликано необхідністю мінімізації екологічної небезпеки, пов'язаної з територіями, радіоактивно забрудненими внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Будівництво комплексу "Вектор" розпочалося у січні 1998 року. Комплекс був введений в експлуатацію в 2006 році.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Наразі на території "Вектора" будується також сховище для приймання осклованих радіоактивних відходів, які будуть повернуті до України після переробки в Росії. Державне агентство з управління зоною відчуження розглядає можливість побудувати сховище до 2023 року.

"Енергоатом" може потрапити під штрафні санкції від Російської Федерації через затримку будівництва сховища осклованих високоактивних радіоактивних відходів, що залишаються після переробки відпрацьованого ядерного палива.

Більшість українців мало що чула про існування галузі з поводження з радіоактивними відходами в Україні. Детальніше про роботу галузі читайте в матеріалі на ZN.UA екс-голова правління Державного господарчого об’єднання Корпорація "РАДОН" Андрія Бургомістренка  "Як три міністри екології знищували галузь поводження з радіоактивними відходами в Україні".

Україна щороку віддавала Росії $160 мільйонів за утилізацію ядерних відходів. Читайте про це в статті   Ігоря Москалевича для ZN.UA "Атомне зберігання — (без)російський варіант".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі