Так пише оглядач Річард Барлі на сторінках Wall Street Journal, нагадуючи, що агенція Standard&Poor's понизила кредитний рейтинг РФ до рівня "BB+", який означає, що вкладати гроші в країні не варто.
Прямими причинами цього, очевидно, стало падіння цін на нафту, від якої залежить російська економіка, і економічні санкції Заходу, які не дозволяють місцевим компаніям рекапіталізувати свої борги за кордоном. Однак, це ще не всі причини. Значною мірою оглядач покладає вину на президента Росії Володимира Путіна.
"Росія під керівництвом президента Путіна змарнувала можливості для створення більш стійкої, диверсифікованої економіки, яка була б привабливою для інвестицій", - йдеться в статті.
Агенція Moody's прогнозує, що через нинішню глибоку рецесію, яка триватиме щонайменше найближчі 2 роки, загальний показник росту економіки Росії за 10 років буде дорівнювати нулю.
"Процентні ставки на кредити всередині країни і крихка банківська система зменшують можливості російських компаній у залученні коштів. Таким чином, економіка, замість того, щоб відмовитися від нафти і газу, починає ще сильніше від них залежати", - пише оглядач.
Крім того, інвесторам варто піти з Росії через численні ризики,які надходять від можливих коливань цін на нафту, а також від зовнішньої політики Путіна. Захід може посилити санкції проти Росії, якщо вона піде в наступ проти України.
"Росія може й звикла до холодного клімату, але для інвесторів він, м'яко кажучи, несприятливий", - іронізує Барлі.
В цей же час, видання Bloomberg писало, що санкцій недостатньо, щоб зупинити Путіна, і він це знає.
"Якщо ви дійсно хочете ефективно впливати на економіку в Росії, вам потрібно буде наростити санкції різко, але ніхто не готовий зробити це", - говорить старший віце-президент Teneo Intelligence in Berlin Карстен.
У свою чергу, видання Financila Times писало, що військова допомога Україні змусить Путіна піти з конфлікту шляхом переговорів.