"Зниження (рейтингу - ред.) є останнім ударом по Кремлю, що вже постраждав від падіння цін на нафту, втрати вартості рубля і західних санкцій, які закрили доступ російським компаніям до міжнародних ринків капіталу", - йдеться в статті.
Усе це відбувається на тлі різкого погіршення ситуації на Сході України, що загрожує Росії новими санкціями з боку Заходу.
Інвестори зазначають, що падіння російського кредитного рейтингу було цілком очікуваним.
Міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що зниження рейтингів не демонструє сильні аспекти російської економіки. "Немає причин драматизувати ситуацію", - сказав Силуанов, додавши, що рішення навряд чи вплине на ринки капіталу.
Moody 's і Fitch також знизили рейтинги Росії в минулому місяці, але поки не до "сміттєвого".
У Центрального банку Росії все ще є запас золотовалютних резервів у $ 379 млрд, але поєднання падаючих цін на нафту і західних санкцій швидко їх скорочує.
Експерти очікують болючий спад економіки в Росії в цьому році, у МВФ прогнозують на 3 % скорочення з подальшим 1 % зниженням у 2016 році.
Лондонський інвестор Віктор Сабо попереджає, що становище Росії може погіршитися ще більше, якщо уряд втрутиться, щоб допомогти компаніям з їх боргами перед іноземними банками і інвесторами.
За словами Сабо, що у зв'язку з падінням цін на нафту "для Росії втрачена модель зростання".
"Якщо ціна на нафту продовжує падати, російські активи будуть продовжувати втрачати значення", - сказав він.
Повідомлялося, що у вівторок рубль відреагував на рішення S&P ослабленням по відношенню до долара більш, ніж на 6 %.
Раніше Міжнародне рейтингове агентство S&P знизило довгостроковий і короткостроковий валютні рейтинги РФ до "BB+/B" з "BBB-/A-3", прогноз рейтингів - "негативний". Таким чином рейтинг Росії за версією агенції перестав бути інвестиційним.
Раніше в січні два інших великих рейтингових агентства Fitch і Moody's знизили кредитний рейтинг Росії до останньої сходинки до категорії, яку інвестори позначають як "інвестиційну" з негативним пронозом.