Військова допомога Україні змусить Путіна піти з конфлікту шляхом переговорів - FT

Поділитися
Військова допомога Україні змусить Путіна піти з конфлікту шляхом переговорів - FT Питання в тому, як збільшити ці витрати для Путіна
Якщо б Захід допоміг зі зброєю Україні, витрати Росії на підтримання конфлікту в Донбасі стали б для неї непомірно великими.

Російський президент Володимир Путін не проявляє інтересу до припинення військових дій в Донбасі чи до пошуку політичного розв'язання конфлікту в Україні, пише президент Чиказької ради з міжнародних справ Іво Даалдер для The Financial Times.

Ніхто не може сумніватися в тому, що останнім часом у Східній Україні спостерігається ескалація бойових дій при збільшеній підтримки Москви.

Президент Росії хоче дестабілізувати Україну, щоб не дати Києву рухатися в Європу. Він може мати більш широкі цілі: зберегти більшу частину Східної України під контролем Росії, створити сухопутний міст в Крим, або навіть створити новий об'єкт - Новоросію, тим самим розчленувавши Україну. "Не викликає сумнівів те, що Путін не продемонстрував жодного інтересу до припинення конфлікту або до знаходження реального політичного рішення", - говорить Даалдер.

На думку автора, реальність повинна "інформувати" західну політику. "Тільки тоді, коли витрати для Росії стануть непримиренно високі, Путін почне думати про вирішення цього конфлікту шляхом переговорів. Питання в тому, як збільшити ці витрати для Путіна", - йдеться в статті.

"Із недавньою ескалацією бойових дій настав час забезпечити реальну і суттєву військову допомогу Україні", - впевнений Даалдер. На його думку, увага повинна бути приділена підвищенню обороноздатності України.

За його словами, військова допомога повинна включати в себе смертельну зброю, враховуючи велику кількість бронетехніки, яку росіяни розгорнули в Донецьку і Луганську, і жахливий стан зброї української армії. Автор зазначає, що допомогти Україні із озброєнням повинні не тільки США, але і інші члени НАТО.

На сьогоднішній день аргументи проти прямої військової допомоги Україні перемогли. Побоювання ескалації ситуації і побоювання, що такі кроки підірвуть політичне рішення конфлікту, домінували в європейських дебатах. Але нічогонероблення не допомогло Україні, і не завадило Росії загострювати конфлікт на кожному кроці, каже автор. Відсутність дій не завадило РФ анексувати Крим, надавати допомогу бойовикам на Донбасі, відправляти тисячі своїх військових.

"Що стосується політичного врегулювання, що повинно бути очевидно, Путін подумає про це тільки тоді, коли витрати на продовження війни стануть надто великими. Поставки зброї в Україну підвищать витрати Росії, збільшуючи ймовірність врегулювання шляхом переговорів. Зараз настав час зробити це", - резюмує автор.

Як писало напередодні видання The Daily Best, битва за Маріуполь потрібна Путіну, щоб виторгувати зняття санкцій. У статті також зазначається, що Маріуполь розташований на південь від Донецька біля Азовського моря, в небезпечній близькості до російського кордону. Метою захоплення міста є необхідність організації сухопутного коридору до Криму. Путін хоче забезпечити аннексированным їм півострів водою і електрикою з території Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі