У своїй заяві ЄС заявив, що бачив "свідоцтва постійної і зростаючої підтримки, наданої бойовикам Росією, що підкреслює відповідальність РФ" за кровопролиття. 29 січня міністри закордонних справ ЄС, як очікується, розглянуть питання про розширення санкційного списку росіян і бойовиків, яким загрожують заморожування активів і заборона на видачу віз.
Тридцять чоловік загинули і понад 100 отримали поранення в результаті обстрілу Маріуполя 24 січня. Як відзначають міжнародні спостерігачі, вогонь вввівся з території бойовиків. Українська влада говорить про тисячі російських військових і танків на території країни, а ОБСЄ говорить, що бойовики заважають спостерігачам проводити моніторинг кордону.
"На жаль, ці санкції, які в даний час розглядає ЄС, навряд чи змінять все це", - йдеться в статті.
"Якщо ви дійсно хочете ефективно впливати на економіку в Росії, вам потрібно буде наростити санкції різко, але ніхто не готовий зробити це", - говорить старший віце-президент Teneo Intelligence in Berlin Карстен.
ЄС є найбільшим торговим партнером Росії. Введені влітку минулого року санкції допомогли російській економіці впасти в рецесію. Отримати схвалення всіх 28 країн ЄС про набагато більш жорсткі санкції буде вкрай складно, особливо враховуючи нинішні економічні труднощі Європи. Новообраний уряд в Греції не згоден із новим планом санкцій, який буде розглядатися 29 січня. Це може перешкодити одноосібному голосуванню в ЄС.
"Путін знає все це. Він скористався ситуацією і пішов у наступ у Східній Україні", - йдеться в статті.
Якщо бойовики зміцнять свої позиції в даний час, то вони могли б погодитися на припинення вогню, при цьому зберегти завойовану територію. Згідно з цим сценарієм, ситуація повинна буде стати менш напруженою до весни. До середини літа, коли ЄС і США повинні будуть вирішити питання про продовження санкцій проти Росії, ситуація може бути набагато спокійніше, за чим може послідувати їх ослаблення.
Інша дилема перед Заходом - санкції, можливо, допомогли позиціонувати Путіну як "мученику", і вони взяли на себе роль зручного "козла відпущення" при падінні російської економіки. Як заявляв Михайло Ходорковський, кремлівська пропаганда переконала більшість росіян, що західні санкції стали несправедливим нападом на російський народ.
Як писало напередодні видання The Daily Best, битва за Маріуполь потрібна Путіну, щоб виторгувати зняття санкцій. У статті також зазначається, що Маріуполь розташований на південь від Донецька біля Азовського моря, в небезпечній близькості до російського кордону. Метою захоплення міста є необхідність організації сухопутного коридору до Криму. Путін хоче забезпечити аннексированным їм півострів водою і електрикою з території Росії.