Приватбанк не зміг відсудити автозаправки у групи «Приват» Коломойського

Поділитися
Приватбанк не зміг відсудити автозаправки у групи «Приват» Коломойського
Банк намагався через суд розірвати договори лізингу на 247 АЗС бізнес-групи.

Північний апеляційний господарський суд 23 червня відмовився задовольнити апеляцію Приватбанку і залишив без змін рішення суду попередньої інстанції у справі про розірвання договорів лізингу 247 АЗС, які передані пов'язаним з Ігорем Коломойським компаніям. Про це пише Finbalance.

Відзначається, що в березні Госпсуд Києва задовольнив клопотання 38 компаній, пов'язаних з групою «Приват» Коломойського і, в рамках забезпечення позову, заборонив Приватбанку здійснювати дії по поверненню або витребування об'єктів лізингу.

Згідно з матеріалами суду, в 2016 році 15 компаній, що пов'язані з екс-власниками Приватбанку, уклали з банком договори фінансового лізингу та отримали 247 АЗС. Пізніше ці АЗС передали в оренду 38 компаній-операторів, які і виступають позивачами у справі.

Заборгованість підприємств-лізингоодержувачів перед Приватбанком перевищує 2 млрд грн і фінустанова намагається розірвати договори фінлізингу та повернути орендовані об'єкти.

За даними Приватбанку, на кінець I кварталу 2020 року об`єм портфеля кредитів і дебіторської заборгованості з фінлізингу, який він пов'язує з екс-акціонерами, склав 218,1 млрд грн (на кінець 2019 року - 210,6 млрд грн, на кінець 2018 року - 212,8 млрд грн).

Нагадаємо, що Високий суд Англії та Уельсу призначив слухання по суті позову державного Приватбанку до екс-акціонерам банку Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову на $3 млрд на 1 березня 2022 року.

15 червня 2020 року Нацбанк відкликав кілька мільярдних позовів до компаній Коломойського після того, як 5 червня Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну та Приватбанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі