ФГВФО звернувся до Зеленському з-за поновлення розгляду справи КСУ про націоналізацію Приватбанку

Поділитися
ФГВФО звернувся до Зеленському з-за поновлення розгляду справи КСУ про націоналізацію Приватбанку © minfin.com.ua
У Фонді гарантування вважають, що є загроза для економіки країни.

Голова Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Світлана Рекрут просить президента Володимира Зеленського скликати Раду національної безпеки України (РНБО), оскільки виникла загроза для економіки державного масштабу. Про це пише НВ Бізнес з посиланням на лист глави ФГВФО до президента.

Лист пов'язано з відновленням КСУ розгляду справи щодо конституційності націоналізації Приватбанку, а також з поданнями, що подали народні депутати відносно конституційності окремих статей банківського закону 590-IX і деяких інших законодавчих актів України.

У Фонді нагадують, що Конституційний суд (КСУ) з 25 квітня 2016 року за поданням Верховного суду України (ВСУ) розглядає питання відповідності норм закону про ФГВФО Конституції України. "Мета такого подання - визнання неконституційним Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", - зазначається у листі.

У ФГВФО вважають, що "задоволення КСУ конституційного подання в повному обсязі миттєво виведе за межі правового поля весь інститут системи гарантування вкладів, виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідацію банків".

У Фонді впевнені, що наслідки використання такого прецеденту в конституційному поданні будуть катастрофічними як для діяльності Фонду, Кабміну, Нацбанку, так і для стабільності фінансової системи України в цілому.

Зокрема рішення КСУ може призвести до: неможливість виведення неплатоспроможних банків з ринку та задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банків; скасування вимог до пов'язаних з неплатоспроможними банками особам щодо відшкодування збитків банку і його кредиторів; неможливості виконання Україною взятих на себе зобов'язань в рамках діючих міжнародних програм і меморандумів. Крім того, під питанням опиниться і легітимність рішень ФГВФО з дня прийняття закону, в тому числі що стосуються Приватбанку.

КСУ відновив розгляд справи про націоналізацію Приватбанку відразу ж, після часткового задоволення 15 червня касаційної скарги НБУ у справі Суркісів.

Читайте також: На рожевій планеті: Знімки українця прикрасили розворот журналу National Geographic

Нагадаємо, що Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Національного банку України, Кабміну та Приватбанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

На це рішення Великої палати будуть спиратися інші пов'язані особи та сума коштів, які доведеться повернути банку може досягти 30 млрд грн. Крім того, це рішення може розморозити розгляд справи про визнання націоналізації ПриватБанку незаконної у Шостому апеляційному суді Києва.

Як писало ZN.UA, є мільйон причин, чому ПриватБанк не можна повертати колишнім власникам, але головна одна - це буде визнання повної неспроможності української держави і чинної влади. Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Великий куш у Верховному суді ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі