Поставки російської нафти впали на 16% ще до анонсованого скорочення видобутку – Bloomberg

Поділитися
Поставки скоротилися на 562 тисячі барелів на день.

Російський експорт нафти впав до шеститижневого мінімуму ще до анонсованого скорочення видобутку на 500 тисяч барелів на добу наступного місяця. Про це пише Bloomberg.

Сукупні потоки російської нафти впали на 562 тисячі барелів на добу, або на 16%, за сім днів до 10 лютого, навіть попри те, що експорт з балтійських портів зріс. Сукупні поставки з Арктики і Тихого океану скорочувалися на півмільйона барелів щодня, а поставки з Чорного моря також впали.

Москва прагне представити скорочення видобутку, про яке оголосив у п'ятницю віцепрем'єр-міністр Алєксандр Новак як відповідь на встановлення "Групою семи" граничної ціни російської нафти. Однак, як зазначає видання, це може відображати труднощі, з якими стикається Росія у підтримці поставок сирої нафти чотирьом своїм клієнтам – Китаю, Індії, Туреччині та Болгарії, що залишилися.

Надходження до військової скарбнички Кремля від експортних мит на нафту різко скоротилися з початку року. Занепокоєний падінням доходів, російський уряд запропонував перейти від використання цін на нафту Urals, про які повідомляє агентство Argus, до встановлення податкової базової ціни як знижки до ціни Brent. Передбачається, що у квітні вона становитиме 34 долари за барель, а до липня знизиться до 25 доларів за барель.

Заборона ЄС на імпорт російської нафти призвела до значного збільшення тривалості морських перевезень: з балтійських портів до Індії тепер потрібно в середньому 31 день, тоді як з тих же терміналів до Роттердама – лише сім днів, а до Польщі – приблизно вдвічі менше. Це створює додатковий тиск на судна, власники яких готові перевозити російські вантажі. Країна все більше покладається на власні судна і так званий "тіньовий флот".

Нагадаємо, через падіння доходів від енергоносіїв дефіцит бюджету Росії досяг рівня 1998 року і сягнув $25 млрд. Західні санкції спрацювали так, що російська нафта вже продається з дисконтом, який важко було уявити ще кілька місяців тому.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі