Антимонопольний комітет України виніс рішення у двох справах, що стосуються змов під час участі у публічних закупівлях харчування для освітніх закладів у трьох областях, та покарав порушників на загальну суму майже 200 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба АМКУ за підсумками засідання 26 жовтня.
Відомо, що указані компанії та ФОПи займалися постачанням харчів закладам освіти та іншим замовникам у Полтавській, Харківській та Сумській області.
"Комітет довів, що вказані суб’єкти господарювання узгодили між собою умови участі у 60-ти різних тендерах, загальною вартістю понад 245 млн грн. Завдяки змові вони усунули між собою конкуренцію, що спотворило результати торгів", - підкреслюють в АМКУ.
Так, АМКУ визнав причетними до антиконкурентних узгоджених дій під час участі у публічних закупівлях впродовж 2017-2019 рр. ТОВ «ТК «СВІТ ПРОДУКТІВ» та чотирьох фізичних осіб-підприємців.
У другій справі АМКУ визна винною групу з шести суб’єктів господарювання - п'яти ФОПів та ТОВ «МАРІ ФУДС» у змові під час проведення ще 27 публічних закупівель на загальну суму у майже 50 млн грн. Мова також йде про період 2017-2019 рр.
Нагадаємо, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» змовники на торгах позбавляються права брати в них участь на 3 роки.
Раніше повідомлялося про те, що кожне четверте шкільне меню не відповідає нормі.
У 2021 році Уряд виділив субвенцію в 1 млрд грн на модернізацію харчоблоків шкільних їдалень.
З 1 вересня набрали чинності нові норми харчування в українських школах. Однак Міністерство освіти й науки разом із Міністерством охорони здоров’я передбачили для нововведень перехідний період.
Докладніше про проблеми української школи, страх перед їх визнанням і конфлікт вчителів і батьків читайте у матеріалі Романа Бонадренка “Не “престиж школи”, а “престиж знань” для читачів ZN.UA.