Як зазначила Шевченко, недотримання перспективних меню в закладах освіти викликано, зокрема, обмеженим асортиментом продуктів харчування у закладах освіти.
Також за даними державного санітарного епідеміологічного нагляду, в минулому році в закладах загальної середньої освіти норми харчування в середньому виконувалися тільки на 64-83%.
У раціоні харчування дітей недостатньо молока, масла вершкового, сметани, сиру, яєць, фруктів, соків, овочів, риби, м'яса (виконання норм харчування по основним продуктам тваринного походження забезпечується лише на 40-60%). Калорійність добового раціону забезпечується переважно за рахунок продуктів з високим вмістом вуглеводів (цукор, крупи, макаронні вироби, рослина олія), внаслідок чого не дотримується необхідне співвідношення в харчуванні дітей біохімічних складових раціону (білки, жири, вуглеводи), що свідчить про нераціональне і незбалансоване харчування дітей.
Протягом 2019 постійно проводився лабораторний контроль якості харчування дітей в закладах загальної середньої освіти, зокрема досліджено: 1778 проб готових страв на калорійність (відхилення в 11% проб); 6105 проб харчових продуктів за мікробіологічними показниками (відхилення більш ніж 6% проб); 593 проби харчових продуктів на якість термічної обробки (відхилення у 2,7% випадків) 7687 проб питної води за мікробіологічними показниками (відхилення у 15% проб).
Раніше повідомлялося про те, що за 8 місяців 2019 року зафіксовано 626 отруєнь дітей через харчування у школах та садках. У 2020 році Кабмін передбачив 400 млн гривень на заміну застарілих харчоблоків у шкільних їдальнях.