Порахували польський бізнес в Україні – в якому секторі конкурують і скільки заробляють

Поділитися
Порахували польський бізнес в Україні – в якому секторі конкурують і скільки заробляють © pixabay.com
Тільки за офіційною звітністю польський бізнес має виручку не менше 63 млрд грн за рік

Станом на лютий 2024 року в українському бізнес-просторі працює 3635 польських компаній, повідомляють фахівці R&D-центру YouControl. Виручка від бізнес-діяльності компаній може складати значні суми. Менше половини з них оприлюднили фінансову звітність за 2022-й та мають понад 63 млрд грн сукупної виручки за рік. Таким чином загальна сума отриманої вигоди від діяльності в Україні таких компаній може складати понад 100-120 млрд грн за рік.

Де працює польський бізнес в Україні та які напрямки діяльності?

Понад 50% польських компаній за спостереженнями експертів, працює або в столиці або у Львівській області – у Львівській області — 1116 та у Києві — 1016. “Близько 31% від досліджуваних польських компаній в Україні задіяні у сфері оптової та роздрібної торгівлі, 17% — у переробній промисловості. 

Основним напрямком понад 8% компаній є професійна, наукова та технічна діяльність. А у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування працюють близько 7% підприємств”, – зазначено у звіті.

Топ-список найбільшого польського бізнесу в Україні

До п’ятірки компаній з найбільшим розміром статутного капіталу де є польські інвестиції, увійшли:

  • АТ "Кредобанк” і ТОВ "Фінансова компанія “Приватні інвестиції”. Керує цим бізнесом Польський акціонерний банк "Загальна ощадна каса";
  • ТОВ "Барлін інвест” і "Церсаніт інвест”, де бенефіціаром є підприємець з Польщі Міхал Соловов, якого польська редакція видання Forbes вважає найбагатшою людиною у Польщі в 2023 році;
  • ТОВ "Рабен Україна” має спільний бізнес із нідерландською групою компаній Raben Group та працює в логістиці.

Російський та білоруський слід в польському бізнесі

Аналітики знайшли російський та білоруський слід у структурі власності 18 юридичних осіб, що є польським бізнесом. “В структурі власності 18 компаній з досліджуваного переліку, крім учасників/бенефіціарів з Польщі, присутні громадяни Російської Федерації та республіки Білорусь. Зокрема, ТОВ "Проавто ЛТД", ТОВ "Укра Пол" та ТОВ "Проавто".

Під час дослідження аналізувались дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) на предмет участі в статутному капіталі польських компаній та фізичних осіб-резидентів Польщі. Брались до уваги компанії з часткою статутного капіталу від 25% та/або бенефіціарами яких є громадяни Польщі. З переліку досліджуваних компаній виключені юридичні особи зі статусами “Припинено” та “Скасовано”.

Різниця між експортом та імпортом на межі української митної території найбільш суттєва для Польщі – польська сторона ввозить майже вполовину більше, ніж споживає українських товарів. Китайської продукції ввезено ще більше – в три рази – порівняно з ввезеними у Китай українськими чи транзитними товарами.

Рейтинг країн, які українці вважають дуже дружніми Україні залишається практично незмінним. У цьому переліку лідирує США і Великобританія – 81% респондентів та Німеччина – 80%. Польща залишається дружньою країною, проте замість абсолютної більшості оцінки як дружньої країни на рівні 94% респондентів, що було минулого року, цей рейтинг впав до 79%. Майже в три рази скоротилась кількість українців, що оцінюють Польщу як виключно дружню до України, державу – відповідний показник зараз складає 33%, хоча минулого року це було 79%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі