Соціологи дізнались, які країни українці вважають дружніми – на якому місці Польща

Інфографіка
Поділитися
Соціологи дізнались, які країни українці вважають дружніми – на якому місці Польща © pixabay.com
У топ-списку є США, Німеччина і Великобританія

Рейтинг країн, які українці вважають дуже дружніми Україні залишається практично незмінним. У цьому переліку лідирує США і Великобританія – 81% респондентів та Німеччина – 80%.  В цілому дуже дружніми вважають Польщу, Литву і Канаду – 79-80% респондентів. Менше – Францію – 70% і Японію – 55%, повідомляє результати дослідження соціологічна група “Рейтинг”. Водночас рейтинг Польщі дуже сильно “просів”, хоча і залишається в лідерському списку.

Як оцінюють Польщу українці після блокування кордонів?

Польща залишається дружньої країною, проте замість абсолютної більшості оцінки як дружньої країни на рівні 94% респондентів, що було минулого року, рейтинг впав до 79%. Майже в три рази скоротилась кількість українців, що оцінюють Польщу як виключно дружню до України, державу – відповідний показник зараз складає 33%, хоча минулого року це було 79%.

Соціологічна група "Рейтинг"/ratinggroup.ua

Вдвічі менше довіри до США

Більшість українців демонструє лояльність до США, як дружньої держави. Проте оцінка США як виключно дружня країна, скоротилось до 35%, з минулорічної оцінки 61%.

Хто є ворожими країнами для респондентів соціологічного опитування?

Лідером країн з ворожим ставленням до України є Росія – 97%. Так само ворожою країною оцінюють 90% українців Білорусь. Іран вважають країною з ворожим ставленням до України 75% респондентів.

Відбулися зміни й щодо оцінки країн, які раніше сприймається як більш-менш нейтральні. “Китай і Угорщина перейшли в категорію скоріше недружніх країн: 58% вважають ворожим Китай, і 52% – Угорщину. Раніше ці дві держави сприймалися більш нейтрально: Китай у червні 2023 вважали ворожою країною 34% опитаних, а 52% – нейтральною, а Угорщину вважали раніше ворожою країною 42% опитаних, ще 26% – нейтральною”, – повідомляють соціологи. Нейтрально-дружніми вважають такі країни як Ізраїль, Туреччину.

Опитування проводилось серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 10-11 лютого 2024 р. Профінансовано Групою Рейтинг в рамках 26-ої хвилі Моніторингу, який започаткований та проводиться з третього дня повномасштабного вторгнення Росії.

Японія суттєво скорочує вимоги до отримання візи для перебування в країні для українського бізнесу та інших категорій громадян. Зокрема у пільгові візову категорію входитимуть штатні працівники українських компаній, які беруть участь у проєктах співпраці між Японією та Україною, повідомляє посольство Японії в Україні.

Раніше також повідомлялось, що якщо США перестануть підтримувати Україну, ніхто інший не зможе заповнити цю прогалину. Європа може надати (і вже надала) щедру фінансову допомогу, але вона не може надати військову техніку, якої відчайдушно потребує Україна. Таким чином, наслідки припинення допомоги почнуть швидко накопичуватися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі