Польські виробники молока втрачають ринок України через страйк перевізників

Поділитися
Польські виробники молока втрачають ринок України через страйк перевізників © EPA-EFE/Darek Delmanowicz
Українські партнери розривають з поляками контракти та вимагають сплатити штрафи.

Асоціація польських переробників молока звернулася до місцевої влади, зокрема до прем’єр-міністра Польщі, ряду міністерств та до всіх груп Сейму, з проханням вжити необхідних заходів для відновлення нормального пропуску молочної продукції на польсько-українському кордоні. Про це повідомляє Інфагро.

Зазначається, що звернення датується 23 листопадом поточного року. В результаті протесту польських автоперевізників експорт польських молочних продуктів до України став практично неможливим.

Як попереджають польські молочні компанії, поставки стали неможливими, внаслідок чого українські одержувачі польської продукції вже почали надсилати польським експортерам офіційні листи, в яких повідомляють про розірвання торговельних контрактів і крім того вимагають сплати договірних штрафів, пов’язаних з невиконанням термінів доставки. 

«Ми розуміємо причини протесту перевізників, але цей рік був нелегким для польських молокопереробних господарств, і держава Польща не може дозволити собі втратити український ринок. А це неминуче станеться, якщо наші партнери з України розглядатимуть польських молокопереробників як ненадійних підрядників, які не дотримуються своїх контрактів», – сказав Марцін Гідзік, президент правління ZPPM.

«Згідно з офіційними даними, оприлюдненими Міністерством сільського господарства та розвитку сільських територій, тільки в першій половині 2023 року з Польщі в Україну відправилося молочних продуктів на суму понад 250 мільйонів злотих, через два місяці ця сума зросла до понад 320 мільйонів злотих. Якщо ця тенденція збереглася б, можна очікувати, що до кінця року польський експорт молочної продукції в Україну досяг би 470-500 млн. злотих», – додав він.

За його словами, кожен день затримки не лише породжує великі витрати, але й може унеможливити повернення польських експортерів на український ринок.

Нагадаємо, що в Міністерстві інфраструктури Польщі вважають, що вимоги їхніх перевізників мають бути виконаними. У відповідному зверненні мінстерства до президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн повторюються тези польських протестувальників.

Президент Асоціації транспорту і логістики Польщі Мацей Вронський сказав, що час і форма протесту, яку обрали польські перевізники, не є оптимальними. На його думку, перевізники мали б почекати, поки з'явиться хтось, хто не тільки вислухає їх, але й матиме владу, щоб вирішити проблеми. Адже зараз у Польщі діє «перехідний» уряд (до 11 грудня), а після, найімовірніше, буде сформований новий уряд Дональда Туска, чия коаліція має більшість у парламенті.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі