Польський уряд зробив звернення щодо блокування перевізниками кордону з Україною

Поділитися
Польський уряд зробив звернення щодо блокування перевізниками кордону з Україною © EPA-EFE/Darek Delmanowicz
Польське мінінфраструктури закликає ЄС переглянути транспортну угоду з Україною 

У польському «тимчасовому» уряді Матеуша Моравецького зробили заяву щодо ситуації на кордоні Польщі та України, де польські перевізники блокують рух вантажного транспорту. У Міністерстві інфраструктури Польщі вважають, що вимоги їхніх перевізників мають бути виконаними. 

«Міністр Анджей Адамчик закликав терміново вжити заходів для виконання вимог польських автоперевізників, за які відповідає українська сторона. Ідея полягає в тому, щоб виключити обов’язкову реєстрацію в електронній черзі транспортних засобів, які повертаються з України до ЄС без вантажу, принаймні на двох пунктах пропуску: Зосин – Устилуг та Нижанковичі-Мальховіце», – йдеться у повідомленні польського міністерства інфраструктури від 27 листопада, у якому також зазначається що ці вимоги надіслані главі Мінвідновлення України Олександру Кубракову. 

Адамчик висловив сподівання, що Кабінет Міністрів України прийме це звернення й зробить відповідні дії, які будуть «спрямовані на добробут українських та польських водіїв, перевізників та підприємців з інших секторів економіки». Також він звернувся до президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн з проханням підтримати його звернення до уряду України щодо деактивації системи електронної черги.

У повідомленні польського мінінфраструктури повторюються тези протестувальників: скасування електронної черги та відновлення дозволів на міжнародні перевезення, які були скасовані згідно з угодою між Європейським Союзом та Україною, чинною з 1 липня 2022 року. 

Також Адамчик звернувся до Єврокомісару з транспорту Адіни-Йоани Велян й закликав створити спільний комітет для аналізу впливу угоди між Євросоюзом та Україною на ринок автомобільних перевезень ЄС. Він заявив, що єпроблеми, пов’язані з дотриманням умов договору перевізниками з України, та про виявлені Інспекцією автомобільного транспорту Польщі порушення правил українськими перевізниками.

«Зазначені дії є продовженням зусиль Міністерства інфраструктури, які були докладені з початку протесту, щоб усунути його причини, які лежать в Україні та Європейському Союзі», – повідомляє польське міністерство інфраструктури.

У міністерстві зазначили, що триває підготовка до засідання Транспортної ради ЄС, яке відбудеться 4 грудня 2023 року в Брюсселі. На думку Міністерства інфраструктури Польщі, «з боку влади ЄС виникла потреба провести оцінку ефектів від імплементації угоди між Україною та ЄС, а також змін у її змісті, необхідні для підтримки стабільності транспортного ринку в окремих державах-членах співтовариства».

Нагадаємо, президент Асоціації транспорту і логістики Польщі Мацей Вронський сказав, що час і форма протесту, яку обрали польські перевізники, не є оптимальними. На його думку, перевізники мали б почекати, поки з'явиться хтось, хто не тільки вислухає їх, але й матиме владу, щоб вирішити проблеми. Адже зараз у Польщі діє «перехідний» уряд (до 11 грудня), а після, найімовірніше, буде сформований новий уряд Дональда Туска, чия коаліція має більшість у парламенті. Тому навряд чи уряд Моравецького зацікавлений не залишати проблему уряду Туска. На думку заступника міністра відновлення й інфраструктури Сергія Деркача, новий уряд Польщі допоможе розблокувати кордон. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі