Польські фермери знімають блокаду з російського кордону. На кордоні України вона продовжується

Поділитися
Польські фермери знімають блокаду з російського кордону. На кордоні України вона продовжується © EPA-EFE/Wojtek Jargilo
Частину пунктів пропуску розблокували, але там досі черги.

Польські фермери призупинили акцію протесту на кордоні з Росією, який вони розпочали 20 березня,  заблокувавши перетин кордону та пропускаючи одну машину на годину, повідомляє «Польське радіо».

Член  правління Вармінсько-Мазурської сільськогосподарської палати Єжи Салітра заявив, що протестувальник буди здивовані, скільки товарів надходить до ЄС з Росії.

«Європейський Союз ще не ухвалив рішення про заборону імпорту зерна з РФ до Співтовариства. Попри те, що країни засудили напад Росії на Україну, товарообмін із Росією постійно триває. Перевозять багато чого, зокрема везуть газ і не лише скраплений, один водій сказав, що везе метан», — розповів він.

Протестувальники заявили, що вирішили призупинити блокаду кордону через прийдешні великодні свята, хоча на початку анонсували, що вона триватиме не менше місяця.

Водночас блокада українського кордону з боку Польщі на разі продовжується. Станом на неділю рух було повністю припинено на пунктах пропуску «Ягодин» та «Рава-Руська». Там у чергах стояли приблизно 500 вантажних автомобілів.

У розблокованих КПП на польському кордоні теж спостерігались черги. Також утворилися черги у пунктах на кордоні з іншими країнами, окрема Словаччиною.

Сьогодні посли країн ЄС спробують схвалити угоду про безмитну торгівлю з Україною, після невдачі минулої середи, коли його не погодила Франція та Польща. Обидві країни хочуть змін, тобто більших обмежень імпорту української сільськогосподарської продукції. Натомість Бельгія, яка головує зараз в ЄС, та Німеччина  не бачать причин для внесення змін до тексту угоди.

Протести польських фермерів на кордоні затягнуться щонайменше ще на два місяці. Тож ми ще не раз зможемо побачити розсипане українське зерно, розкручені вагони чи побиті автівки наших перевізників. Чи є шанс відшкодувати ці збитки, розказує юрист Максим Боярчуков у статті «Хто, як і коли відшкодує втрати від розсипаного українського зерна» на ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі