Польща масово закуповує російську агропродукцію, яку ввозить через Білорусь – розслідування

Поділитися
Польща масово закуповує російську агропродукцію, яку ввозить через Білорусь – розслідування © Скріншот з відео
Зокрема, в Польщу масово завозять російський ріпак, заборони імпорту якого з України вимагали польські фермери.

Тисячі польських вантажівок із російською агропродукцією спокійно перетинають кордон з Білорусі у Польщу та в зворотному напрямку, тим часом як на кордоні України польські протестувальники по суті заблокували рух вантажного транспорту, йдеться в розслідуванні «Української правди».

Журналісти зазначають, що хоча у вересні 2023 року після протестів фермерів, Польща заборонила ввезення ріпакового шроту з України, обсяг товарів, які в’їжджають з Білорусі, постійно збільшується.

Так, журналісти зателефонували до польської компанії та представились менеджером реальної білоруської компанії і запропонували придбати російський ріпаковий шрот під білоруськими документами. У відповідь менеджер польської фірми попросив надіслати умови постачання на електронну пошту.

«Для розуміння, лише за три місяці після введення заборони на українську продукцію, поляки придбали через Білорусь ріпакового шроту майже на $8 млн», - підкреслив автор розслідування Михайло Ткач.

Так, біля КПП «Кукурикі» знімальна група нарахувала сотні фур, які без перешкод заїхали до Польщі з боку Білорусі.

«Судячи зі спілкування з представниками агрофірм, спочатку російська агропродукція прямує до Білорусі, там її перевантажують у спеціальних центрах на вантажівки з польською реєстрацією, а далі фури вирушають до Польщі за адресами великих компаній. Один із таких центрів у Білорусі – термінал Колядичі Державного підприємства "БТЛЦ" в Мінську», йдеться в розслідуванні.

Журналісти проаналізували дані з відкритих джерел та поспілкувались із деякими польськими представниками і з’ясували, що у Польщі щонайменше три компанії масово скуповують агропродукцію з Росії: Bromex, Diaspolis та Kampol Krzysztof Łużniak.

Журналісти зазначають, що загалом Польщі та іншим країнам ЄС ніхто не забороняв торгувати з Росією та Білоруссю, адже санкцій, які стосуються саме агропродукції, не вводились. Однак об’єми імпортованих в Польщу товарів із Росії постійно зростають із 2021 року.

Нагадаємо, що знімальна група «Української правди» була затримана поліцією Польщі під час зйомок свого матеріалу про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Польські поліцейські під час затримання провели обшук машини, забрали картки пам'яті з камер, усі телефони та документи журналістів. Спочатку у польській поліції заперечували обшук, а згодом заявили, що лише встановлювали особи людей. При цьому деякі відзняті журналістами матеріали були видалені. 

З початку лютого польські фермери знову блокують кордон між Україною та Польщею. Президент України Володимир Зеленський заявив, що блокування польсько-українського кордону є політичним. Він підкреслив, якщо врегулювати ситуацію не вдасться перемовинами – Україна застосовує заходи впливу для захисту підприємців.

При цьому лише за минулий тиждень польські учасники протестів чотири рази пошкодили залізничні вагони із українською продукцією та висипали її на  землю.

Також на великому протесті 20 лютого був банер із закликом до Путіна «розібратись із Україною».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі