Політики-плутократи і технологічні гіганти посилюють нерівність у світі - експерти

Поділитися
Політики-плутократи і технологічні гіганти посилюють нерівність у світі - експерти Нерівність зростає через популістичні уряди і технологічі компанії. © World Economic Forum / Flickr
Компанії можна оподаткувати, але проти політиків виборцям доведеться поборотися.

Усі країни в світі не рівні через різний рівень доступу до передових технологій, які могли б допомогти їм збудувати більш успішні економіки.

На це на Всесвітному форумі в Давосі звернув увагу професор економічного розвитку Гарвардського університету Рікардо Гусманн.

"Через різний рівень доступу до новітніх технологій і передових економічних підходів одні країни менш продуктивні, ніж інші. Тому цілі регіони бідніші, ніж інші. Вони менше використовують більш довершені технології. Якщо подивитися на міста, то люди, які працюють в менш технологічних сферах, лишаються відірваними від сучасної економіки. Тож вони бідніші. Так формується нерівність. Тому якщо подивитися на історію нерівності, то стає очевидно, значною мірою вона стосується нерівності доступу до технологій і нерівності в економічній технології, можна це й так назвати", - сказав експерт.

Він зауважив, що сьогодні великі корпорації використовують патенти для того, щоб придушити конкуренцію і блокувати використання і розвиток технологій іншими гравцями. Однак, на думку експерта, краще збільшити оподаткування для таких корпорацій, щоб більш прямо рівномірно розподіляти блага і зменшувати нерівність.

У свою чергу, професор Лондонського університету Гай Стендін звернув увагу на наслідки приходу до влади команди Дональда Трампа в США. На його думку, це стало успіхом так званого "рентьєвого капіталізму".

"Думаю, зростання рентьєвого капіталізму завершилося. Він призвів до формування плутократичної фіскальної і монетарної політики. Плутократи, які виграли від рентьєвого капіталізму, можуть формувати демократичні сили, фінансуючи політиків, лобістів, ЗМІ тощо, і змінювати фіскальну політику в сторону на користь своїх поплічників. У нас сьогодні сформувалася економіка субсидій. Великі компанії отримують різні податкові канікули і субсидії, які створюють бюджетний дефіцит. А бюджетний дефіцит призводить до скорочення держвитрат. А що буде в першу чергу скорочено? Соціальні виплати, зарплати тощо", - вважає експерт.

Він зауважує, що таким чином, Трампа обрали представники населення які думали, що популіст їм допоможе. Але насправі він цього не може зробити. Тому може бути нове популістичне "повстання".

Раніше видання The Guardian писало, що офшори посилюють зростання нерівностіу світі. Якщо здається, що для бідних і багатих існують різні закони, то насправді так воно і є. Як колись зазнчив американський юрист, податки - це ціна за цивілізацію. Виборці оподатковують себе для утримання шкіл, доріг, системи охорони здоров'я і соціальних виплат, для того, щоб платити солдатам і будувати дипломатичний корупс. І коли група людей на вершині суспільства відділяється і формує глобальну мобільну республіку, здатну обирати, за якою юрисдикцією вона хоче працювати, громадськість має право запитати, чому ми дозволяємо цьому відбуватися.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі