"Не думаю, що ми вийшли вже з попередньої фінансової кризи. У нас все ще є певні волативності на ринках. До того ж, у нас серйозні проблеми з населенням і продуктивністю. Але я досить оптимістично дивлюся на розвиток економіки світу сьогодні", - сказав він на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, вказавши на позитивні показники зростання світової економіки і на досить низькі показники інфляції у світі.
Втім, експерт не виключив, що нову фінансову кризу може спричинити певний геополітичних виклик.
"Інфляція може початися раптово. Вона може початися з певних ринкових проблем в Китаї чи зі штучної кризи в США, створеної президентом Дональдом Трампом. І найкраще рішення - застосувати більш жорсткі заходи раніше, ніж очікує ринок", - пропонує експерт.
У свою чергу, виконавчий директор M&G Investments Енн Річардс вважає, що геополітика навряд чи стане причиною нової кризи.
"Я не вірю в геополітичний аргумент. Тому що політичні зміни відбуваються постійно. Головне не самі події, а те, як люди на неї реагують. Чи буде подоланий певний тваринний інстинкт паніки. Що було б, якби ми не вийшли кілька днів поспіль на торги? І тут ми повинні звернути увагу на технології і на те, як вони впливають на настрої людей", - сказала Річардс.
З нею не погодився співзасновник і співголова The Carlyle Group Девід Рубенштейн.
"Приміром, коли Ірак Садама Хусейна окупував Кувейт, це вплинуло на американську економіку. Тож не можна сказати, що події ніяк не впливають на економічні процеси. Найкраще, що можна зробити економічному світу, це дочекатися, коли всі події заспокояться, викупити активи на найнижчому рівні і виростити їх потім до високої вартості. Так можна заробити і підняти економічні показники. Економіка завжди повертається", - сказав він, зауваживши, що нове вторгнення Росії чи напруга у відносинах між Китаєм і Японією може сильно відбитися на глобальній економіці.
У свою чергу, Рогофф зауважив, що спрознозувати фінансові кризи вдавалося не часто у минулому. І зараз зробити це теж не просто.
"Значно краще і продуктивніше було б подумати і оцінити те, що відбувається після них. Тут є багато цікавих прикладів з минулого. Приміром, зараз світова економіка зростає, але базові процентні ставки лишаються досить низькими. Переконаний, коли вони зростуть хоча б трохи в напрямку до норми, ми побачимо новий обвал на фондових біржах", - сказав експерт.
Раніше колишній банкір Сатьяджіт Дас, якого в 2014 році бізес-видання внесло до 50 найбільш впливових, писав на сторінках Bloomberg про те, хто виграє від наступної фінансової кризи. Він зауважив, що під час минулої кризи отримати певні доходи вдалося лише тим, хто володів урядовими цінними паперами. Уряди, намагаючись зберегти вартість власного боргу, проводили виплати після марджін-колл. Але фантастичні заробітки на обвалі біржі не заробив ніхто, адже для цього потрібно забагато умов.
Раніше видання Financial Times писало, що у МВФ попередили про загрозу нової світової фінансової кризи. У фонді вважають, що нова глобальна криза буде м'якшою, ніж у 2008 році, але все одно суттєвою.
Також екс-міністр фінансів Німеччини попередив про насування нової фінансової кризи у світі. За його словами, політика центральних банків різних країн сприяє формуванню нової "фінансової бульбашки". Він також застеріг про ризики для стабільності єврозони, зокрема ті, що пов'язані з банківськими балансами, обтяженими тягарем пост-кризової спадщини поганих позик.