Боротьба з корупцією в Україні: головні напрямки, на яких повинна зосередитися влада

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В фокусі уваги має бути реформування органів аудиту фінансів країни та контроль за витратами держорганів. 

Державі варто зосередитися на вдосконаленні роботи органів державного фінансового контролю та ефективному й правомірному розподілі коштів, зокрема через процедури публічних закупівель. Про це в своїй статті для ZN.UA пише Андрій БОРОВИК, виконавчий директор Transparency International Ukraine, - "Які антикорупційні кроки має зробити Україна у 2025 році".

При цьому пріоритетом на 2025 рік повинна стати повноцінна реформа Рахункової палати, адже саме вона є ключовим органом аудиту фінансів країни. Хоча реформа Рахункової палати вже стартувала: 30 жовтня Верховна Рада підтримала законопроєкт №10044-д, що враховує більшість рекомендацій ЄС. Але ухвалення законопроєкту — лише перший крок. Важливо впровадити усі зміни, які він передбачає, на практиці. 

Також важливо, щоб повноваження Рахункової палати та Державної аудитслужби не дублювались, і були розмежовані. Законопроєкт не охопив цього питання, однак воно потребує якнайшвидшого вирішення, щоб органи не дублювали функції один одного.

Також гостре питання — ефективність та контроль за витратами, необхідними на функціонування держави. Саме для цього необхідне вдосконалення публічних закупівель. У своєму звіті за 2024 рік Єврокомісія відзначила стриманий прогрес України у цій сфері. 

Окрема підсфера — контроль публічних закупівель. Насамперед йдеться про підвищення ефективності моніторингів — превентивних заходів контролю закупівель, які проводить Держаудитслужба. Однак підходи до цієї роботи треба переглянути. 

Також під час війни у фокусі будуть залишатися закупівлі відбудови. Зокрема потрібно забезпечити їхню максимальну прозорість. TI Ukraine закликає зобов’язати замовників публікувати документи для кошторисних розрахунків у машиночитних форматах, щоб бізнесу було легше брати участь у тендерах. Крім того, необхідно публікувати акти виконаних робіт, адже вони дозволяють громадськості та органам контролю бачити реальні витрати на відбудовчі проєкти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі