Під впливом цін на золото в українців можуть змінитися звички щодо заощаджень: кому варто купувати благородний метал

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Під впливом цін на золото в українців можуть змінитися звички щодо заощаджень: кому варто купувати благородний метал © pixabay.com
Захист заощаджень може поповнитись “забутим” способом збереження грошей

В Україні може змінитися тренд щодо захисту заощаджень. Крім раніше випробуваних способів – ОВДП, депозити або придбання валюти – може з'явитися інший варіант “тихої гавані” для грошей приватних осіб та бізнесу. Це може бути придбання і зберігання золота – дорогоцінного металу, який зберігає свою цінність зі значно меншими коливаннями вартості.

“Саме нинішній рік може серйозно похитнути депозитні (або ОВДП і військові облігації) традиції українців – дедалі більша їхня кількість під враженням цінових рекордів золота та в умовах загальної нестабільності у світі й Україні знаходять і купують банківські золоті зливки як захисний актив для своїх заощаджень”, – пише у статті “Золота лихоманка щойно стартувала — як заробити?” Артур Федорчук, науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Водночас на сьогодні ринок продажу золота не розвинутий. “Продажем золотих зливків і операціями з банківськими металами займається дуже обмежена кількість вітчизняних банків. 2024 року «тимчасово» золотом перестали займатися Укргазбанк і «ОТП банк». На сьогодні реально все ще продають зливки золота Приватбанк, Індустріалбанк, RwS bank і Комінбанк. При цьому робить це дуже обмежена кількість банківських відділень, як правило, тільки у великих містах України”, – пише Артур Федорчук. 

Кому вигідно купувати золото?

Разом з тим експерт не радить всім бажаючим зберігати свої активи в золотих зливках і піддаватися настроям нової “золотої лихоманки”. Це пояснюється мінливістю ринку таких інвестицій. Крім того, варто використовувати такий актив як один із різновидів збереження коштів, а не як єдиний спосіб захисту грошей. “Золото слід розглядати передусім як захисний актив для тих інвесторів, які готові й уміють грати в довгу та не бояться періодичних ситуативних коливань цін на жовтий метал”, – вважає Артур Федорчук.

Як повідомлялось раніше, вартість золота впевнено зростає, а наприкінці березня і в перший день квітня, показник досяг рекордної величини за останні роки – $2265,73 за унцію. Ця біржова ціна значно вища за показники кінця лютого і початку березня, коли ціна сягнула $2141,79 за унцію.

Якщо раніше експерти вважали сплеск зацікавленості до золота проявом тимчасового тренду, то наразі динаміка зростання ціни на золото за спостереженнями Bloomberg вказує на стрімке збільшення вартості зі збереженням тренду з лютого по квітень 2024 року. В лютому вартість золота за унцію на біржових торгах не перевищувала $2000. З середини лютого, золото зросло у ціні на 14%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі