Під санкції США потрапили 12 "чиновників" ОРДЛО, причетних до торгівлі краденим вугіллям – ЗМІ

Поділитися
Під санкції США потрапили 12 "чиновників" ОРДЛО, причетних до торгівлі краденим вугіллям – ЗМІ США наклали санкції на торговців краденим © dtek.com
Є в списку і екс-заступник "міністра палива та енергетики "ЛНР", власник компаній, завдяки яким вугілля продається у Польщу й інші країни Євросоюзу.

До санаційного списку США, окрім кількасот російських бізнесменів і політиків, наприкінці січня потрапили також "чиновники" терористичних угруповань "ЛНР" і "ДНР", повідомляє "Донбас. Реалії".

При цьому ватажки і "силовики" бойовиків були у санкційному списку і раніше, але до "кремлівської доповіді" потрапили ті, хто відповідає за фінанси та стратегічні для "Л-ДНР" ресурси – паливо і енергетику.

Так, до списку потрапили дев'ять "міністрів" "Л-ДНР", один "заступник міністра", колишній луганський "чиновник" і його родич. Серед них:

- "міністр доходів і зборів "ДНР" Олександр Тимофєєв;

- заступник "міністра інформації "ДНР" Ігор Антипов;

- "міністр палива та енергетики "ДНР" Олексій Грановський;

- "міністр закордонних справ "ДНР" Наталія Ніконорова;

- "міністр фінансів "ДНР" Катерина Матюшенко;

- "міністр державної безпеки "ДНР" Володимир Павленко;

- "в.о. міністра юстиції "ДНР" Олена Радомська;

- "міністр палива "ЛНР" Павло Мальгін;

- "міністр економіки "ЛНР" Олена Костенко;

- "міністр праці "ЛНР" Світлана Малахова;

- колишній "міністр палива та енергетики "ЛНР" Олександр Мельничук;

- бізнесмен Сергій Мельничук.

Найскандальніший фігурант з цього списку – це так званий "міністр доходів і зборів ДНР" Олександр Тимофєєв на прізвисько "Ташкент". Він вважається сірим кардиналом угруповання і грозою бізнесу на окупованій території Донеччини.

В одному з інтерв'ю Тимофєєв хвалився, що "ДНР" нібито торгує з Китаєм, Італією, Іспанією і Францією.

Крім того, у новому списку санкцій є абсолютно непублічна, але впливова персона - колишній заступник "міністра палива і енергетики "ЛНР" Олександр Мельничук. Саме він є організатором схеми поставок вугілля з окупованого Донбасу до країн Європейського союзу, зокрема, через Польщу.

"Ми почали шукати, куди це вугілля надходить далі. Ми знайшли багато інших компаній, які належать пану Мельничуку, який колись був заступником "міністра енергетики так званої "Луганської народної республіки". І насправді ми відкрили, що цей DonCoalTrade з міста Катовіце в Польщі – це лише одна з дуже багатьох компаній, які постачають в Польщу та інші країни Євросоюзу вугілля з Донбасу", – зазначає журналіст газети Dziennik Gazeta Prawna Міхал Потоцький.

Він також висловив надію на те, що санкції Сполучених Штатів заблокують торгівлю краденим в Україні вугіллям.

Як повідомлялося раніше, за два дні до введення проти нього санкцій з боку США, Мельничук вийшов зі складу засновників одного з найбільших постачальників вугілля з окупованого Донбасу.

У жовтні минулого року стало відомо про те, що найбільшим експортером вугілля з окупованого Донбасу в Польщі є компанія "Вугільні технології", створена в травні 2014 року. Єдиним засновником "Вугільних технологій" у лютому 2016 року був ростовчанин Валерій Донсков. Проте пізніше серед власників компанії з'явилися В'ячеслав Дрюченко та Олександр Мельничук. Усі троє володіли по 33% статутного капіталу трейдера. 24 січня в юридичні реєстри були внесені зміни, власниками ТОВ "Вугільні технології" стали в рівних частках В'ячеслав Дрюченко і Валерій Донсков.

Також повідомлялося про те, що високоенергетичне вугілля з "ЛНР" постачає до Польщі компанія під назвою Doncoaltrade. А її головним акціонером також є Олександр Мельничук.

При цьому Мельничук деякий час обіймав посаду "заступника міністра енергетики" терористичної організації "ЛНР". У санкційному списку США також вказується на те, що 53-річний уродженець міста Ровеньки Луганської області пов'язаний із терористичним угрупуванням "ЛНР".

Нагадаємо, 26 січня, США розширили список осіб і організацій Росії, а також окупованих територій України, на яких поширюються санкції. До нього потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, компанія олігарха часів екс-президента-втікача Віктора Януковича "Газ-Альянс", що належить Сергію Курченку, і російські компанії "Технопромекспорт" і "Силові машини", які займалися поставками турбін Siemens в окупований Крим.

А 30 січня Міністерство фінансів США представило "кремлівський звіт". У списку 210 осіб – 114 чиновників і парламентарів та 96 "олігархів", наближених до президента Росії Володимира Путіна.

Президент Путін назвав складання списку "недружнім актом" і заявив про те, що за кожним з тих, хто потрапив у цей список, стоять звичайні росіяни. Таким чином, на його думку, у список внесли все населення країни.

У Раді Федерації РФ публікацію "кремлівського доповіді" прирівняли до розриву дипвідносин.

Про можливі наслідки "кремлівської доповіді", читайте в матеріалі DT.UA "Кремлівська доповідь": чого очікувати оточенню Путіна?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі