З початку року в Польщу з ОРДЛО було поставлено 93 000 тонн антрациту - ЗМІ

05 жовтня, 2017, 14:44 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Офіційна українська влада не веде роботу по припиненню цього бізнесу.

З початку року в Польщу з ОРДЛО було поставлено 93 000 тонн антрациту - ЗМІ
Незважаючи на журналістські розслідування, бізнес на постачання вугілля з окупованого Донбасу продовжує процвітати

Вчора польське видання Dziennik опублікувало матеріал про постачання в Польщу антрациту з тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей. Журналісти порахували, що в Польщі з ОРДЛО було поставлено близько 11 000 тонн вугілля.

Проте в реальності обсяг поставок нелегального вугілля в Польщу майже в 10 разів більше, пише LIGA.net з посиланням на дані РЖД і Федеральної митної служби. За підрахунками видання, з початку поточного року до Польщі було поставлено з Росії близько 94 000 тонн донбаського антрациту.

Наголошується, що антрацит в промислових масштабах нелегально вивозиться в Росію з окупованого Донбасу з 2015 року. Надалі вугілля експортується в країни Європи і Африки. Чи повертається в Україну під виглядом південноафриканської сировини.

Незважаючи на велику кількість журналістських розслідувань, цей бізнес продовжує процвітати, збагачуючи сепаратистів на сході України. Серед кінцевих одержувачів донецького антрациту були такі компанії, як ENI, ICI Suisse SA, Lanturno Management S. A, свідчать дані РЖД і ФМС.

Офіційна українська влада не веде жодної видимої роботи з припинення бізнесу, який залишається одним з основних джерел доходу бойовиків. Більш того, ще на початку 2017 року нелегальне вугілля з Донбасу закуповувала державна енергогенеруюча компанія Центренерго.

В 2015 році з ОРДЛО в Росію нелегально вивезли близько 1,3 млн тонн антрациту, в 2016-му - 940 000 тонн. За 9 місяців 2017 року обсяг вугільної контрабанди досяг 890 000 тонн (без урахування ТОВ Компанія Газ-Альянс Сергія Курченка).

Польща - один з найбільших покупців палива, вивезеного з окупованих територій. У 2015 році в цю країну було поставлено близько 32 000 тонн антрациту з Донбасу, в 2016-му - 34 000 тонн.

Аналіз даних РЖД, а також митних декларацій ФМС свідчить, що за січень-вересень обсяг поставок до Польщі вже перевищив 93 000 тонн. Це більш ніж 10% всього нелегального вивозу вугілля з Донбасу за цей період.

Весь донбаський антрацит в Польщі офіційно поставляє АТ РЖД Логістика, що належить Російським залізницям. У реальності ця компанія надає логістичні послуги. За всіма поставками вугілля контрактодержателями в деклараціях ФМС вказані російські компанії, які паралельно займаються вивезенням вугілля з окупованих територій. Ці структури та їх реальні власники - основні бенефіціари вугільної контрабанди.

Видання називає 10 російських постачальників нелегального вугілля в Польщі. Всі компанії створені відносно недавно і нічим, крім торгівлі з бойовиками на Донбасі і постачанням на експорт, не займаються.

Найбільший експортер вугілля з окупованого Донбасу в Польщу - компанія Вугільні технології, створена в травні 2014-го. За дев'ять місяців 2017 року через цю компанію в Польщу пішло 45 700 тонн антрациту, у 2016 році - 6400 тонн. З початку 2017 року компанія вивезла до РФ з Донбасу 330 560 тонн вугілля. Єдиним засновником Вугільних технологій ще в лютому 2016 року був ростовчанин Валерій Донсков. Пізніше серед власників компанії з'явилися В'ячеслав Дрюченко та Олександр Мельничук. Всі троє володіють по 33% статутного капіталу трейдера. Мельничук згадується на сепаратистських ресурсах як "заступник міністра енергетики ЛНР".

ТОВ " Південна енергетична компанія (ЮЭК, Таганрог) з початку 2017 року поставила в Польщу близько 21 400 тонн антрациту. Компанія створена в травні 2016 року і займається вивезенням антрациту з Донбасу. За 9 місяців цього вона "імпортувала" з ОРДЛО 26 700 тонн. Власники ЮЭК, за даними російського реєстру, - громадяни Росії Карен Мкртчян (60%) і Павло Дохоян (40%).

Ще один великий постачальник антрациту в Польщу - Торговий дім ПТО (Таганрог). Через цю структуру з початку року до Польщі було поставлено 13 500 тонн вугілля. За цей же період вона імпортувала з ОРДЛО близько 19 000 тонн вугілля. Компанія веде бізнес з бойовиками мінімум з 2016 року. 51% статутного капіталу компанії належить українцю Олексію Тибекину. Він також володіє часткою в маріупольській компанії "Донрозробка", яка легально експортувала до Польщі близько 200 тонн антрациту в кінці 2016 року.

ТОВ Донугольтрейд (Ростов) експортувала в Польщу близько 4500 тонн вугілля в цьому році. При цьому з окупованих територій Донбасу, станом на 1 жовтня, компанія вивезла до Росії близько 15 500 тонн антрациту. Донугольтрейд належить росіянину Олексію Поліну, на якого зареєстровано ще кілька компаній в Ростовській області.

Через ТОВ ЮгПромТрансРесурс (Таганрог) у 2017 році в Польщі було поставлено близько 2840 тонн антрациту. Компанія займається вивезенням вугілля з Донбасу і його подальшим експортом з початку цього року. З ОРДЛО ЮгПромТрансРесурс вивезла в цьому році 13 600 тонн вугілля. 100% компанії належить маловідомому громадянину РФ Василю Іванову.

ТОВ ТД АДМІРАЛ ПІВДЕНЬ (Ростов) поставила в Польщу за дев'ять місяців близько 2000 тонн вугілля. Вона почала займатися вугільним бізнесом в серпні цього року і вже встигла вивезти з Донбасу більше 7000 тонн антрациту. Компанія належить Валерію Давидичу з Тореза, власнику ТОВ Антарес ЮА. Ця компанія займається вивезенням вугілля з окупованого Донбасу з 2015 року. Антарес ЮА була також постачальником палива для Центренерго.

Фірм Компанія Газ-Альянс (Нижній Новгород), за якою стоїть побіжний український підприємець Сергій Курченко, відправила в Польщу 1960 тонн антрациту. Обсяг вивезення антрациту з ОРДЛО за березень-червень 2017 року - близько 180 000 тонн. З липня Компанія Газ-Альянс перестала оформляти імпорт вугілля з окупованого Донбасу в російських офіційних органах. За всіма експортно-імпортними операціями Газ-Альянс працює у зв'язці з ЗАТ Внешторгсервис. Загальний оборот цих компаній з початку їх діяльності (середини березня 2017 року) перевищив $ 300 млн з урахуванням поставок руди на металургійні заводи в ОРДЛО.

Маловідома компанія Надійний партнер у бізнесі (НПВБ, Таганрог) експортувала в Польщу понад 1600 тонн антрациту, що відповідає обсягу вивезення з Донбасу за 9 місяців цього року. Компанія зареєстрована в липні 2017-го на українця Ярослава Дегтяренко. Іншого бізнесу у відкритих джерелах за ним не числиться.

Через компанію Донстройпоставка (Ростов) у Польщу було завезено близько 12 350 тонн вугілля. При цьому експорт антрациту з Росії в інші країни з початку цього року перевищив 91 000 тонн. З ОРДЛО компанія вивезла за перше півріччя цього року 1 500 тонн вугілля. Єдиний засновник Донстройпоставки - маловідомий Григорій Шпидонов.

Дані ФМС дозволяють говорити, що як мінімум сім польських компаній купували антрацит, чиїм відправником (або контрактодержателем) були фірми, які вивозять його з окупованих районів Луганської та Донецької областей.

Відомий польський трейдер CARBO HOLDING SP. Z. O. O. числиться покупцем 13 900 тонн антрациту у РЖД Логістика. При цьому власниками контрактів за митними документами проходять російські Донугольтрейд (985 тонн), Вугільні технології (1820 тонн), Торговий дім ПМО (6137 тонн), НПВБ (983 тонни), Південна енергетична компанія (3964 тонни). Саме ці компанії були власниками антрациту, придбаного CARBO HOLDING в 2017 році.

Схожа ситуація і з іншими польськими компаніями. TD ANTHRACITE SP Z O O імпортувала за дев'ять місяців 2017 року 14 658 тонн у РЖД Логістика. З цього об'єму 12 353 тонни довелося на Донугольтрейд. TD ANTHRACITE має українські коріння. Серед засновників компанії Сергій і Антон Макаренко, Сергій Коваль та Ігор Лизов. Останній - секретар відділення Шахтарського ОД Донецька Республіка, а в минулому депутат Шахтарської міської ради від Партії регіонів.

Ще одна польська компанія - SZAR SA в 2017 році імпортувала вугілля у Торгового дому ПМО (6537 тонн), НПВБ (653 тонни) і ЮЭК (1300 тонн). Всі поставки також йшли через РЖД, свідчать митні дані. SZAR SA спеціалізується на торгівлі сировинними ресурсами, в тому числі вугіллям. В 2016-му і січні 2017 року SZAR SA також імпортувала антрацит з України у ПП Углесорт.

Заснована в 2010 році компанія CARBO-SPED SP. Z. O. O. у січні-вересні закупила близько 4780 тонн антрациту у Вугільних технологій. У минулому році компанія імпортувала 5 440 тонн вугілля у фірми Олександра Мельничука.

Ще одним польським клієнтом Вугільних технологій став трейдер K INVESTMENTS SP. Компанія в цьому році купила 3120 тонн. Раніше вона купувала антрацит в Україні у маріупольської фірми Добре тепло, яка мала дозвіл на його вивезення з ОРДЛО в 2016 році.

Компанія Kerampol Sp імпортувала в цьому році 1450 тонн антрациту, купивши його у Донугольтрейда. Серед керівництва польської компанії двоє українців - Дмитро Попов і Валерій Бевзенко. За даними сервісу Posipaky, Дмитро Попов був помічником народного депутата від Партії регіонів Валерія Бевзенко.

Нагадаємо, що міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевски обіцяє заборонити постачання вугілля з окупованого Донбасу.

По матерiалам: liga.net / Підготував/ла : Середа Елена
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК