12 січня 2022 року, о 14:00, Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву здійснить шостий відбір переможців з-поміж кандидатів на отримання кредитів в рамках проєкту "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб". Про це повідомляє сайт Міністерва з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
"Переможців" проєкту обиратимуть за допомогою генератора випадкових чисел.
“Заплановано здійснення відбору 150 переможців з-поміж зареєстрованих кандидатів. Процедура буде здійснена шляхом випадкового вибору за допомогою генератора випадкових чисел”, - зазначили у відомстві.
ПОвідомляється, що для генератора випадкових чисел було обрано програмне забезпечення RandomPicker, яке запропоноване Міжнародним консультантом (IPC GmbH), погоджене KfW та відповідає вимогам законодавства щодо захисту персональних даних.
Контролювати роботу генератора будуть представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міжнародного консультанта та Держмолодьжитла.
Для того, щоб оголосити переможців, Держмолодьжитло бере добу.
"За результатами проведеного відбору регіональні управління Держмолодьжитла не пізніше ніж наступного робочого дня повідомлять переможців про необхідність подання документів, визначених Порядком", - йдеться в повідомленні.
Також перелік переможців опублікують на офіційному вебсайті Держмолодьжитла та його регіональних управлінь.
Нагадаємо, внутрішньо переміщені особи (ВПЛ) можуть також отримати субвенцію з державного бюджету для покупки об'єктів нерухомості. Схема фінансування така: 70% на нове житло виділяє уряд, по 30% додають місцеві ради. Місцеві ради й далі можуть подавати заявки до уряду з пропозицією співфінансування надання житла переселенцям.
Потребу в отриманні житла в тій чи іншій мірі мають більш ніж 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
2 грудня 2020 року Верховна Рада ратифікувала угоду між урядами України та Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW (Кредитна Установа для Відбудови, нім.) на надання пільгових кредитів на житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Завдяки цій угоді ВПО зможуть отримати пільгові кредити на прийняте в експлуатацію житло у сумі приблизно 40 тисяч євро в гривневому еквіваленті строком на 20 років під пільгові умови – 3% річних у гривні із розрахунку 63 кв. м загальної площі на сім’ю.
Чому, попри величезну кількість ініціатив енергійних чиновників, середньостатистичному українцю при купівлі власного даху над головою й надалі слід розраховувати лише на власні фінансові можливості, читайте в матеріалі Олега Синельникова - "Закон про доступне житло".