Росії та Туреччині не вдалося досягти прогресу в переговорах з "Турецькому потоку" через відсутність у останньої сформованого уряду, заявив заступник міністра енергетики і природних ресурсів Туреччини Сефа Седик Айтекін, пише видання Hurriyet.
"Переговори з Росією зайшли в глухий кут. Росія визначила переговори щодо знижки на газ між компаніями "Газпром" і Botas як компроміс між країнами. Через невдалі спроби сформувати турецький уряд після червневих виборів переговори між двома країнами були заморожені, а не закінчені", - заявив Айтекін.
Він також зазначив недовіру, яка існує між сторонами.
"Я тут бачу взаємну недовіру. Якби російська сторона прийняла вимогу про знижки, ми були б у значно більш багатообіцяючій ситуації", - сказав чиновник.
В грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати "Турецький потік".
За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.
Спочатку будівництво "Турецького потоку" повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Глава "Газпрому" Олексій Міллер також раніше заявляв про те, що трубопровід планується запустити у грудні 2016 року. За словами посла Туреччини в Москві Умита Ярдыма, "Турецький потік" почне працювати не раніше 2017 року. Орієнтовна вартість першої нитки "Турецького потоку" оцінюється 3,3 млрд євро.
Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля "Турецького потоку" знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність. При цьому нещодавно стало відомо, що самаТуреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік". Замість цього буде створена спільна компанія для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.