Оптимістично оцінюють стан добробуту родини 14% українців – Центр Разумкова

Поділитися
Оптимістично оцінюють стан добробуту родини 14% українців – Центр Разумкова © s05prodpresidente/pixabay.com
47% вважають рівень життя родини не поганим і не дуже добрим

Українці оцінюють стан добробуту родини краще, ніж стан економіки в цілому. Показник добробуту родини за оцінкою респондентів демонструє позитивну динаміку щодо поліпшення стану порівняно з груднем 2023 року. Такими є результати опитування у рамках соціологічного дослідження, яке оприлюднила соціологічна служба Центру Разумкова.

У червні 2024 року 37% опитаних вважали, що стан добробуту поганий чи дуже поганий, а 47% – що і не добрий, і не поганий. 14% оцінюють стан як добрий чи дуже добрий. Позитивна динаміка спостерігається у збільшенні сумарної частки тих, хто оцінює рівень добробуту родини як "добрий" або "дуже добрий".

Центр Разумкова

Ретроспектива оцінки стану добробуту українців

У травні 2021 року 36% респондентів оцінювали добробут як "дуже" або "досить" поганий, а майже половина – 48% – як і не дуже добрий, і не дуже поганий. Позитивну оцінку давали 14% опитаних. 

“У вересні–жовтні 2022 р. дещо зросла частка громадян, які оцінювали його як «дуже» або «досить» поганий (до 39%), частка тих, хто вважав його «добрим» або «дуже добрим», знизилася до 10%. За даними опитування, проведеного у лютому–березні 2023 р., так само, як і оцінка економічної ситуації в країні, оцінка добробуту родини дещо покращилася і стала близькою до показників, які були зафіксовані у травні 2021 року”, – зазначають соціологи. У грудні 2023 року оцінки рівня добробуту родин погіршились – 37%, 51% і 10,5%. Але статистично значним чином, за спостереженням експертів, не відрізнялись від показників осені 2022 року.

На що вистачає українцям?

“При оцінюванні рівня матеріального добробуту власної родини з точки зору того, які покупки дозволяють здійснювати родинні доходи, після початку повномасштабної агресії порівняно з червнем 2021 р. зросла частка громадян, які відповідають, що ледве зводять кінці з кінцями”, – вказують у дослідженні соціологи. 

Наявного у родини бюджету не вистачає на продукти, які потрібні – показник зріс з 9% у червні 2021 року до 13% у червні 2024 року. Скоротилася і кількість тих, хто вказує, що придбання предметів тривалого користування – меблі, холодильник, телевізор – не є проблемою. Раніше такі придбання були проблемою для 38,5% респондентів. Наразі таких – 44%.

Інформація про опитування:

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Україна у глобальному рейтингу щастя посіла 105 сходинку зі 145. Торік Україна, яка у стані кривавої і тривалої війни з російським агресором, перебувала на 92 місці за цим рейтингом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі