Рейтинг найщасливіших країн: в останньому звіті зафіксовано несподівані результати

Поділитися
Рейтинг найщасливіших країн: в останньому звіті зафіксовано несподівані результати © kyosuke.kinja.com
Попри попередні тенденції, молодь вважає себе найбільш нещасливою.

Зростання серед молоді кількості  людей, які називають себе нещасними, призвело до того, що Сполучені Штати та деякі великі західноєвропейські країни опустилися вниз у глобальному індексі добробуту, в той час як скандинавські країни зберегли свої позиції на верхніх рядках.

Щорічний Всесвітній звіт про щастя опублікував нове дослідження, що базується на даних американської дослідницької компанії Gallup, проаналізованих світовою командою, яку зараз очолює Оксфордський університет.

Людей у 143 країнах і територіях просять оцінити своє життя за шкалою від нуля до 10, де 10  — найкраща з можливих оцінка. Для створення рейтингу усереднюються результати за останні три роки.

Фінляндія залишається на першому місці з середнім балом 7,7. За нею йдуть Данія, Ісландія та Швеція. Натомість Афганістан і Ліван посідають останні два місця з балами 1,7 та 2,7 відповідно.

Україна у глобальному рейтингу щастя, згідно з останнім дослідженням, посіла 105 сходинку зі 145. Торік охоплена війною країна перебувала на 92 місці.

Загалом рейтинг слабко корелює з процвітанням країн, але інші фактори, такі як тривалість життя, соціальні зв'язки, особиста свобода та корупція, також впливають на оцінки людей.

Сполучені Штати вперше випали з двадцятки, опустившись на 23 місце з 15, на якому були ще минулого року. У звіті йдеться, що це пов'язано з різким падінням відчуття добробуту американців у віці до 30 років.

Глобальний рейтинг щастя людей у віці 60 років і старше ставить Сполучені Штати на 10 місце, тоді як оцінка життя людей віком до 30 років — на 62 місце.

Отримані результати суперечать багатьом попереднім дослідженням добробуту, згідно з якими рівень щастя є найвищим у дитинстві та ранньому підлітковому віці, потім падає до найнижчого рівня в середньому віці, а після виходу людини на пенсію знову зростає.

«Молодь, особливо в Північній Америці, сьогодні переживає кризу середнього віку», — вважає Ян-Еммануель Де Неве, професор економіки Оксфордського університету і один з редакторів звіту.

Міленіали та молодші вікові групи в Північній Америці значно частіше, ніж старші вікові групи, повідомляють про самотність.

Але де Неве вважає, що на зниження рівня щастя молодих людей впливає ціла низка факторів, серед яких посилення поляризації щодо соціальних питань, негативні аспекти соціальних мереж та економічна нерівність, через яку молодим людям важче дозволити собі придбати власне житло, ніж у минулому.

Хоча це явище найяскравіше проявляється у Сполучених Штатах, віковий розрив у добробуті також є значним у Канаді та Японії, і меншою мірою — у Франції, Німеччині та Великій Британії, які  так само втратили позиції у цьогорічному рейтингу.

На противагу цьому, багато країн з найбільшим покращенням добробуту — це колишні комуністичні країни Центральної та Східної Європи.

Там, на відміну від багатших країн, молодь повідомляє про значно кращу якість життя, ніж старші люди, часто на рівні або навіть більш високому, ніж у Західній Європі.

«Словенія, Чехія та Литва входять до першої двадцятки, і це повністю завдяки їхній молоді», — зазначає де Неве.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі