"Без змін": Аналітики порівняли те, як оцінювали свій добробут українці до війни та тепер

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Українці стали скромнішими в своїх бажаннях.

Населення України практично не змінило оцінки свого добробуту після російського вторгнення, вони тримаються приблизно на довоєнному рівні. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

На думку аналітиків те, що українці не змінили свої оцінки щодо добробуту пов’язано з тим, що запити людей під час війни суттєво знизилися.

"Вони частіше задовольняються тим, що мають, і вважають, що їм вистачає на їжу чи одяг навіть за істотного зниження доходів", – вважають аналітики.

Зокрема, частка респондентів з "дуже низьким" рівнем фінансового становища становила 9% напередодні вторгнення,а станом на травень 2023 року становить 7%. Ще майже 33% респондентів оцінюють свій добробут як "низький".

Тобто загалом наразі в Україні 39% мають "дуже низький" або "низький" добробут (перед вторгнення аналогічний показник становив 41%).

Частка людей з "середнім" добробутом в період між лютим 2022 року і травнем 2023 року була доволі стабільною на рівні 35-36%.

Частка людей з "високим" добробутом становила 22% перед вторгненням, після вторгнення знизилася до 16-17%, але станом на травень 2023 року повернулася до рівня 23%.

Проте об'єктивно фінансова ситуація українців після повномасштабного вторгнення рф дуже погіршилася: у 64% громадян дохід знизився, а 27% через вторгнення втратили роботу. Крім того, з'явилася категорія громадян, які втратили майно та житло.

Відносно краще своє фінансове становище оцінює молодь (18-29 років), люди з вищою освітою, чоловіки, жителі великих міст, жителі західних областей України. Різниця між внутрішньо переміщеними особами та рештою українців у цьому відношенні несуттєва.

Опитування проводилося з 26 травня по 5 червня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2013 повнолітніх респондентів із усіх підконтрольних уряду регіонів України.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі