Оператор ГТС України запропонує свої послуги з управління "Північним потоком-2" - пожартував Макогон

Поділитися
Оператор ГТС України запропонує свої послуги з управління © Українська Правда
Суд не звільнив "Північний потік -2" від правил Євросоюзу.  

"Оператор ГТС України" запропонує свої послуги з управління газопроводом "Північний потік-2". Про це у своєму Facebook повідомив глава компанії Сергій Макогон.

"Запропонуємо наші послуги з управління" Північним Потоком 2 "як реально незалежний від РФ оператор ГТС", - пожартував Макогон у коментарі до свого посту. 

У самому ж повідомленні від позитивно оцінив рішення німецького суду по "Північному потоку-2".

"Дуже довгоочікуване і важливе рішення німецького суду щодо вимог до оператора Північного Потоку-2. Газопровід" Північний потік -2 »не звільнений від правил Європейського Союзу, які вимагають, щоб власники трубопроводів відрізнялися від постачальників газу, що надходить в них, для забезпечення чесної конкуренції, ухвалив в середу німецький суд. Це саме те, на чому наполягає українська сторона в переговорах по ПП2. Боротьба триває! ", - написав він, коментуючи рішення німецького суду.

Нагадаємо, що Вищий земельний суд Дюссельдорфа виніс рішення за скаргою компанії-оператора Nord Steam 2 в Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur і вирішив, що газопровід повинен відповідати нормам газової директиви ЄС.

Попри те, що газопровід добудований на 99%, прем'єр-міністр Денис Шмигаль і голова Офісу президента України Андрій Єрмак тільки 13 серпня підписали документи про створення робочої групи з нейтралізації загроз національній безпеці, пов'язаних з майбутнім запуском газопроводу «Північний потік-2».

Наприкінці липня США і Німеччина досягли угоди щодо газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту. У травні Вашингтон відмовився вводити санкції проти оператора газопроводу Nord Stream 2 AG і його директора Маттіаса Варніга.

Серед компенсацій, запропонованих Україні за неперешкоджання добудові і запуску газопроводу: продовження контракту на транзит газу; 1 млрд доларів інвестицій у відновлювану енергетику країни (збитки в разі припинення транзиту - 2 млрд щорічно); використання української ГТС для транзиту зеленого водню. Німеччина і США також декларують готовність ініціювати нові санкції проти Росії, якщо після запуску «СП-2» Кремль спробує залишити Україну без транзиту.

Тим часом Київ ініціював консультації з Єврокомісією і Німеччиною щодо «Північного потоку-2». Україна скептично ставиться до обіцянок, продовжуючи вимагати конкретних гарантій на найближчі роки, і домагатися зупинки геополітичного проєкту Кремля.

Більше про газову політику Берліна читайте читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні»», а також в статті Костянтина Єлісєєва «Візит «вибачення» Меркель».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі