Обвал цін на ринку електроенергії України: що стало причиною та які будуть наслідки

Поділитися
Обвал цін на ринку електроенергії України: що стало причиною та які будуть наслідки   © Трибуна - Бровари
Спекулянти та імпорт з Білорусі обвалили ціни на електроенергію - експерт.

Імпорт електроенергії з Білорусі за існуючих умов в Україні, коли працюють всіх 15 енергоблоків атомної генерації, став причиною розбалансування енергосистеми. Крім того, активізувались спекулянти. Як результат, обвалились ціни на оптовому ринку електроенергії. Таку заяву на своїй сторінці у Facebook зробив директор енергетичних програм «Центру Разумкова» Володимир Омельченко.

«Демпінг спекулянтів – значний обсяг щомісячно купується трейдерами та постачальниками в "Енергоатому" для спекуляцій і значний комерційний імпорт е/е з Білорусі в умовах профіциту вітчизняної енергосистеми – призвели до суттєвого профіциту е/е та розбалансування енергосистеми», – зауважив експерт.

Він додав, що включення атомних енергоблоків, що мало місце на минулих вихідних, було б логічним кроком при заміщенні імпорті електроенергії з Білорусі.

«Однак цього не сталося і ми отримали зупинку блоків українських ТЕС та їх розвантаження нижче допустимого рівня, а також обвал ціни на електроенергію на РДН до 61 евро/МВтг, а в нічні години до критично низького рівня», – сказав він.

На його думку, розбалансування енергосистеми і штучний обвал цін можуть спровокувати поглиблення енергетичної кризи.

«Для розуміння, падіння цін і, як наслідок, збиткова робота генеруючих компаній посилює боргову кризу у галузі, створює реальну загрозу невиконання Енергоатомом ПСО та неплатоспроможності підприємства «Гарантований покупець». І це далеко не вичерпний перелік наслідків», – відзначив експерт.

Нагадаємо, що в Україні уперше підключили до мережі усі 15 енергоблоків атомних електростанцій. Вранці 30 січня у роботу ввели енергоблок №4 Рівненської АЕС.

Зазначалось, що робота АЕС «на повну» пов’язана з дефіцитом вугілля. Станом на грудень 2021 року запасів вугілля на станціях залишалося у середньому на два-три тижні, близько 20–25 енергоблоків простоювали через брак палива.

«Через це узимку АЕС працюватимуть на повну. Кілька тижнів у лютому працюватимуть одразу всі атомні блоки, чого не було просто ніколи. Але кризи не оминути, якщо навіть один чи два блоки зупиняться. Оскільки один непрацюючий блок збільшить витрати вугілля на 10 тисяч тонн на добу», - писав кореспондент ZN.UA Ігор Маскалевич. Докладніше про те, із чим Україні підійшла до опалювального сезону, читайте у його статті «Зима гарних новин...».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі