Уперше в історії України вся атомна енергетика працює на повну потужність

Доповнено
Поділитися
Уперше в історії України вся атомна енергетика працює на повну потужність © atodt.blogspot.com
«Спонсор» рекорду – брак вугілля на ТЕС.

В Україні уперше підключили до мережі усі 15 енергоблоків атомних електростанцій. Вранці 30 січня у роботу ввели енергоблок №4 Рівненської АЕС, повідомляє ДП «НАЕК «Енергоатом».

«Вперше за всю історію атомної енергетики України ДП «НАЕК «Енергоатом» працює всіма 15-ма енергоблоками одночасно! (…) О 05:45 енергоблок №4 Рівненської АЕС підключили до електромережі після завершення середнього планово-попереджувального ремонту та перевантаження ядерного палива», - йдеться у повідомленні.

Зауважень до роботи основного устаткування працюючих енергоблоків та персоналу АЕС немає, обладнання функціонує в заданому режимі. З грудня 2021 року Компанія працювала 14-ма енергоблоками з 15-ти.

В Україні діють чотири АЕС з 15 енергоблоками, одна з яких – Запорізька АЕС з шістьма енергоблоками ВВЕР загальною встановленою потужністю 6000 МВт – є найбільшою в Європі. За кількістю енергетичних реакторів (усі типу ВВЕР) Україна посідає 10-те місце у світі та п'яте у Європі.

Нагадаємо, 21 січня ДП «Гарантований покупець» виплатило ДТЕК олігарха Ріната Ахметова 2,7 млрд гривень в рахунок погашення боргу за електроенергію, отриману з відновлюваних джерел у 2020 році. Проте ГарПок розрахувався не повністю і керівництво держпідприємства можуть звільнити за повний розрахунок із ДТЕК. Як розповіло джерело ZN.UA, гроші дали за умови, що на них буде закуплено вугілля для державних ТЕС Центренерго.

Робота АЕС «на повну» пов’язана саме з дефіцитом вугілля. Станом на грудень 2021 року запасів вугілля на станціях залишалося у середньому на два-три тижні, близько 20–25 енергоблоків простоювали через брак палива.

«Через це узимку АЕС працюватимуть на повну. Кілька тижнів у лютому працюватимуть одразу всі атомні блоки, чого не було просто ніколи. Але кризи не оминути, якщо навіть один чи два блоки зупиняться. Оскільки один непрацюючий блок збільшить витрати вугілля на 10 тисяч тонн на добу», - писав кореспондент ZN.UA Ігор Маскалевич. Докладніше про те, із чим Україні підійшла до опалювального сезону, читайте у його статті «Зима гарних новин...».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі