«Нафтогаз» захмарно задрав ціну на газ для своєї дочірньої компанії, що зберігає український газ

Поділитися
«Нафтогаз» захмарно задрав ціну на газ для своєї дочірньої компанії, що зберігає український газ
Фактично відбувся продаж газу в межах однієї групи державних компаній за значно завищеними цінами. 

У кінці 2022 року державний «Нафтогаз» продав газ своїй дочірній компанії - державній компанії «Укртрансгаз», за цінами, які суттєво вищі від тих, по якім «нафтогазівці» продають паливо іншим споживачам України. Про це повідомляють "Наші гроші".

«В кінці року «Укртрансгаз» провів щорічну закупівлю газу. Цього разу про приватних постачальників навіть не йшлось, всі контракти віддали державному «Нафтогазу» (25,9 млрд грн) і його і його дочірній компанії «Нафтогаз трейдинг» (5,4 млрд грн). Формула ціноутворення невідома. Але якщо поділити ціну «нафтогазівського» контракту на замовлений обсяг, то ціна палива вийде 47 355 гривень за тисячу кубометрів. Оприлюднені контракти з «Нафтогаз трейдингом» передбачають газ – по 42 869 гривень за тисячу кубів», - йдеться в публікації.

Як наголошує видання, обидві ціни палива для «Укртрансгазу» є вищими від тих, по якім «нафтогазівці» продають паливо іншим споживачам України.

Наприклад, ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» уклала контракт на поставку палива «Східному гірничо-збагачувальному комбінату» по 32 149 грн за тисячу кубометрів. Рахункова палата замовила у «Нафтогаз трейдингу» взагалі по 16 554 грн.

На «Українській газові біржі» продажі палива у грудні також відбувались на значному нижчому рівні – 37 125 грн з урахуванням ПДВ. Приблизно на такому ж рівні наприкінці грудня блакитне паливо торгувалось на газовому хабі TTF у Нідерландах – 37 428 грн з урахуванням ПДВ.

Нагадаємо, у липні 2022 року у Верховній Раді заявили про зламану депутатами "газову" аферу "Нафтогазу". Зокрема, було "провалено" пакет урядових законопроєктів, які запроваджували непрозору схему фінансування закупівлі "Нафтогазом" палива на наступний сезон".

Крім того, Тимчасова комісія ВР виявила, що підтримання доходів "Нафтогазу" здійснювалося за рахунок іншої державної компанії - Оператора газотранспортної системи України, що нанесло їй суттєвий фінансовий збиток.

Також в ТСК стверджували, що в сховищах немає тієї кількості газу, про яку звітує "Нафтогаз". І добивалися, щоб "Нафтогаз" оприлюднив закриту від всієї країни  інформацію про газ українського видобутку.

Саме  ТСК наполягла на аудиті компанії та її дочірніх структур, попри те, що Нафтогаз не пускав представників Держаудитслужби

Тоді ж глава ТСК, народний депутат Олексій Кучеренко фактично звинуватив уряд у брехні, заявивши, що в Україні немає жодного дефіциту газу, а власний видобуток перекриває нинішні потреби населення зі значним профіцитом.

А в жовтні 2022 року стало відомо, що за результатами ревізії в "Нафтогазі" відкрито кримінальне провадження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі