Народний депутат Олексій Кучеренко заявляє, що в Україні немає тієї кількості газу, про яку звітує "Нафтогаз". Про це Кучеренко заявив у своєму відеоблозі на Youtube, навівши аргументи на підтвердження своєї заяви.
"Яскравий приклад. Вітренко не може скласти баланс газу, не може пояснити, навіщо нам ці 5 чи 6 млрд кубів газу. Бо як не крути, Україна - державні та приватні компанії, видобуває 19 млрд кубів газу. Споживання в нас було минулого року 26,5 млрд кубів газу. Сьогодні воно впало на 40% - люди поїхали, промисловість зупинилася або зруйнувалася, регіони цілі без газу, без тепла. Відповідно, споживання - максимум 18-18,5 млрд", - стверджує Кучеренко.
"Так ось, в цій ситуації Вітренко каже, що нам треба додатково ще купити 5 млрд кубів газу, дайте мені на це 10 млрд доларів. Я беруся стверджувати, що значить в нас в сховищах немає того газу, про який він звітує. І мені з різних сторін доноситься ця інформація. Що в сховищах вони залізли вже в буферний так званий газ, який має завжди там бути, щоби сховища виштовхували газ на поверхню. І в результаті я розумію одне: що там крали, крали, крали. В результаті сьогодні по балансу газу немов би вистачає, але 5 млрд не вистачає", - наголосив народний депутат.
За словами Кучеренка, якби в сховищах був той обсяг газу, про який заявляється роками, то внутрішнім українським газом можна було б абсолютно збалансувати все споживання, принаймні для населення.
"Зрозуміло, що тоді б могли ми внутрішнє регулювання, ціну на газ зробити нормальною, підйомною для населення. І для промисловості, бюджетної сфери також", - зазначив він.
Водночас, наголосив нардеп, ніхто не знає, скільки ж насправді є газу в Україні.
"І отут у мене головне запитання. Коболєв з Вітренком в "Нафтогазі" працюють з 14 року. Їх взяли за часів Порошенка. І у мене питання до нинішньої влади. Як ви могли не провести в 2019 році, коли ви прийшли до влади, повний аудит, щоб ми зараз знали, скільки зараз реально газу в сховищах, який фінансовий стан "Нафтогазу". Щоб ми були переконані, що якщо гроші бюджетні заходять в "Нафтогаз", то вони не розкрадаються, вони йдуть на видобуток. Цього аудиту не було в 2019 році зроблено, і після цього. Його немає дотепер", - зазначив Кучеренко.
На думку народного депутата, останні заяви, які лунають і з "Нафтогазу", і від місцевих влад, лиш доводять, що справи набагато гірші, ніж заявляються.
"Інновація від Вітренка: він каже, дайте мені 10 млрд доларів. і я куплю вам газ, бо нам потрібно ще 5 млрд кубометрів. Це третина бюджету України. А не дасте, то не буду газу, не буде тепла, купуйте ковдри. Перед тим Коболєв радив переходити на електричне опалення. Я послухав одного, другого. Далі послухав ініціативу пана Садового, який прийняв рішення разом з депутатами Львівської міськради обладнати 10,5 тисяч індивідуальних пунктів опалення за допомогою буржуйок. Кличко так само радить запасатися теплими речами. Вони вже готові до цього сценарію. Залишилось тепер мале - підготувати людей", - зазначив Кучеренко.
Нагадаємо, за даними Оператора газотранспортної системи України, станом на кінець серпня 2022 року у підземних сховищах (ПСГ) накопичено 13 млрд куб. м газа.
За даними консалтингової компанії ExPro, 2021 року видобуток газу в Україні становив 19,79 млрд кубометрів, що на 2,2% менше показника за 2020 рік.
У червні в "Нафтогазі" заявляли, що 2022 року видобуток в Україні зменшиться на 5–10%. Це є некритичне зменшення видобутку.
"Нафтогаз" має намір закачати до початку опалювального сезону 19 млрд куб. м газу. Таке завдання компанії поставив Кабінет міністрів.
31 серпня, о 12-й годині, розпочнеться засідання Тимчасової спеціальної комісії ВР України, яка здійснює розгляд питань діяльності Оператора ГТС щодо:
- реального фінансового стану,
- тарифоутворення,
- захисту фінансової міцності Оператора ГТС,
- його здатності інвестувати у критичну газотранспортну інфраструктуру у відповідь на структурні виклики,
- стану газотранспортної системи України,
- загроз короткостроковій ліквідності та середньостроковій життєздатності Оператора ГТС, як основи енергетичної безпеки держави.
Про що свідчить консолідований звіт НАК «Нафтогаз України» за 2021 рік. Читайте про це в матеріалі Алли Єрьоменко - "Вигода «Нафтогазу» не тотожна вигоді України".