"Прийняття зазначеного рішення без консультацій з Україною порушує статтю 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також зобов'язання ЄС за Договором до Енергетичної Хартії та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства", - йдеться в прес-релізі НАК.
"Нафтогаз" аргументує свій позов тим, що рішення було прийнято за межами повноважень ЄК. Крім того, воно суперечить директиві ЄС 2009/73 і не сприяє посиленню конкуренції, створює загрози безпеці постачань в Україну та інші східноєвропейські країни, а також ефективному функціонуванню внутрішнього ринку ЄС та Енергетичного Співтовариства, оскільки посилює домінування "Газпрому" і пов'язаних з ним компаній.
Нагадаємо, що в грудні 2016 року компанія PGNiG Supply&Trading (PGNiG ST) і Республіка Польща звернулися до Загального суду з позовами про скасування рішення Європейської Комісії від 28 жовтня 2016 року. В кінці лютого Нафтогаз звернувся до суду з клопотанням про залучення до справи, яка ініціювала PGNiG ST, в якості третьої сторони. Зараз рішення Єврокомісії тимчасово призупинено у зв'язаному процесі.
Як зазначалося у статті на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна", рішення Єврокомісії розширить доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не тільки газотранспортним позиціях України, але і стабільності і безпеки газозабезпечення держав Європейського Союзу. Єврокомісія не просто створила прецедент виключення з правил Третього енергопакету, чого "Газпром" послідовно домагався з 2013 р. Рішення Єврокомісії щодо використання трубопроводу-відведення OPAL в інтересах російської газової монополії може стати вінцем (терновим) 18-літнього періоду лібералізації європейського ринку газу.
Докладніше читайте у статті Ганни Лютої "Обпалені "Газпромом".