У прес-службі "Нафтогазу" зазначили, що відповідно до Статуту Європейського суду справедливості, юридична особа може приєднатися до розгляду справи, якщо доведе зацікавленість у його результаті.
У заяві вказані потенційні негативні наслідки рішення Єврокомісії для держкомпанії: зменшення обсягів транзиту природного газу по території України, загроза безпеці поставок природного газу до Україну через припинення газових потоків з Польщі, погіршення конкурентної позиції "Нафтогазу", несподівана зміна регуляторних та ринкових умов діяльності компанії.
Приєднання "Нафтогазу" до позову PGNiG ST дозволить НАК навести додаткові аргументи в суді, а також отримати офіційний доступ до матеріалів справи, підкреслили в компанії.
Нагадаємо, що раніше польська державна компанія PGNiG подала до Європейського суду позов проти рішення Єврокомісії, а її дочірня компанія поскаржилася німецькому Федеральному агентству з питань мереж. Польська сторона наполягала на тому, що збільшення доступу Росії до OPAL може представляти певні загрози для транспортування газу між Україною і Польщею.
Потім уряд Польщі звернулося до Європейського суду, щоб оскаржити рішення Європейської комісії про розширення доступу російської компанії "Газпром" до німецького газопроводу OPAL. У МЗС країни вважають, що відповідне рішення Єврокомісії робить її залежною від Росії і загрожує безпеки газових поставок в Центральну і Східну Європу.
Суд ЄС призупинив рішення Європейської Комісії про збільшення доступу "Газпрому" до трубопроводу OPAL - одному з відведень від "Північного потоку". Хоча "Газпром" вже встиг наростив фізичне завантаження OPAL до 86%.
У коментарі ZN.UA, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар заявив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС рішення ЄК підриває реформу нафтогазового сектора країни. Гончар також зазначав, що Україні слід провести консультації з польською стороною щодо можливості проведення спільних дій проти Єврокомісії, використовуючи судові механізми.
Як зазначається у статті на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна", рішення Єврокомісії розширити доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не тільки газотранспортним позиціях України, але і стабільності і безпеці газозабезпечення держав Європейського Союзу. Єврокомісія не просто створила прецедент виключення з правил Третього енергопакету, чого "Газпром" послідовно домагався з 2013 р. Рішення Єврокомісії щодо використання трубопроводу-відведення OPAL в інтересах російської газової монополії може стати вінцем (терновим) 18-літнього періоду лібералізації європейського ринку газу.
Докладніше читайте у статті Ганни Лютої "ОбПАЛені "Газпромом".