"Нафтогаз" вирішив приєднатися до польського позову щодо газопроводу OPAL

Поділитися
"Нафтогаз" вирішив приєднатися до польського позову щодо газопроводу OPAL У "Нафтогазі" збираються судитися з Єврокомісією через газопровід OPAL
У НАК побоюються скорочення обсягів транзиту газу через Україну і погіршення конкурентної позиції компанії в разі посилення позицій "Газпрому" в Європі.

НАК "Нафтогаз України" звернулася до Загального суду Європейського суду справедливості із запитом про приєднання до справи за позовом польської компанії PGNiG ST проти рішення Єврокомісії про розширення доступу російського "Газпрому" до газопроводу OPAL, що створює умови для збільшення обсягів транзиту газу "Північним потоком".

У прес-службі "Нафтогазу" зазначили, що відповідно до Статуту Європейського суду справедливості, юридична особа може приєднатися до розгляду справи, якщо доведе зацікавленість у його результаті.

У заяві вказані потенційні негативні наслідки рішення Єврокомісії для держкомпанії: зменшення обсягів транзиту природного газу по території України, загроза безпеці поставок природного газу до Україну через припинення газових потоків з Польщі, погіршення конкурентної позиції "Нафтогазу", несподівана зміна регуляторних та ринкових умов діяльності компанії.

Приєднання "Нафтогазу" до позову PGNiG ST дозволить НАК навести додаткові аргументи в суді, а також отримати офіційний доступ до матеріалів справи, підкреслили в компанії.

Нагадаємо, що раніше польська державна компанія PGNiG подала до Європейського суду позов проти рішення Єврокомісії, а її дочірня компанія поскаржилася німецькому Федеральному агентству з питань мереж. Польська сторона наполягала на тому, що збільшення доступу Росії до OPAL може представляти певні загрози для транспортування газу між Україною і Польщею.

Потім уряд Польщі звернулося до Європейського суду, щоб оскаржити рішення Європейської комісії про розширення доступу російської компанії "Газпром" до німецького газопроводу OPAL. У МЗС країни вважають, що відповідне рішення Єврокомісії робить її залежною від Росії і загрожує безпеки газових поставок в Центральну і Східну Європу.

Суд ЄС призупинив рішення Європейської Комісії про збільшення доступу "Газпрому" до трубопроводу OPAL - одному з відведень від "Північного потоку". Хоча "Газпром" вже встиг наростив фізичне завантаження OPAL до 86%.

У коментарі ZN.UA, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар заявив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС рішення ЄК підриває реформу нафтогазового сектора країни. Гончар також зазначав, що Україні слід провести консультації з польською стороною щодо можливості проведення спільних дій проти Єврокомісії, використовуючи судові механізми.

Як зазначається у статті на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна", рішення Єврокомісії розширити доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не тільки газотранспортним позиціях України, але і стабільності і безпеці газозабезпечення держав Європейського Союзу. Єврокомісія не просто створила прецедент виключення з правил Третього енергопакету, чого "Газпром" послідовно домагався з 2013 р. Рішення Єврокомісії щодо використання трубопроводу-відведення OPAL в інтересах російської газової монополії може стати вінцем (терновим) 18-літнього періоду лібералізації європейського ринку газу.

Докладніше читайте у статті Ганни Лютої "ОбПАЛені "Газпромом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі