Польща оскаржує в суді рішення Єврокомісії про розширення доступу "Газпрому" до OPAL

Поділитися
Польща оскаржує в суді рішення Єврокомісії про розширення доступу "Газпрому" до OPAL У Польщі стурбовані рішенням Єврокомісії розширити доступ до OPAL російському "Газпрому"
Транзит російського газу в обхід Польщі робить країну залежною від Росії і загрожує безпеці постачання газу в Центральну і Східну Європу, вважають у польському МЗС.

Уряд Польщі звернувся до Європейського суду, щоб оскаржити рішення Європейської комісії про розширення доступу російської компанії "Газпром" до німецького газопроводу OPAL, повідомляє Reuters з посиланням на представника Міністерства закордонних справ Польщі.

У жовтні Європейська комісія зняла обмеження на використання "Газпромом" німецького трубопроводу, за яким газ надходить з магістрального газопроводу "Північний потік" клієнтам у Німеччині та Чехії.

Рішення Комісії дає "Газпрому" можливість використовувати "Північний потік" для транзиту газу в Європу і обійтися без участі в ньому України та Польщі.

Польща, яка імпортує більшу частину газу з Росії, піддала критиці рішення Комісії, заявивши, що це загрожує постачанню газу в Центральну і Східну Європу.

"Ситуація загрожує безпеці поставок газу в ЄС, особливо в області Центральної Європи. Вона також представляє серйозний ризик безпеці газопостачання Польщі, яка стає залежною від одного постачальника - Росії", - повідомила речник Міністерства закордонних справ Польщі Йоанна Вайда.

Рішення по OPAL, а також план "Газпрому" щодо створення "Північного потоку-2", втілює в життя найгірші страхи уряду польських консерваторів, який бачить у договорах між його найбільшими сусідами, Німеччиною і Росією, потенційну загрозу.

Нагадаємо, раніше польська державна компанія PGNiG подала до Європейського суду позов проти рішення Єврокомісії, а її дочірня компанія поскаржилася німецькому Федеральному агентству з питань мереж. Польська сторона наполягала на тому, що збільшення доступу Росії до OPAL може представляти певні загрози для транспортування газу між Україною і Польщею.

У коментарі DT.UA, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар заявив, що рішення ЄК підриває реформу нафтогазового сектора країни. Гончар також зазначав, що Україні слід провести консультації з польською стороною щодо можливості проведення спільних дій проти Єврокомісії, використовуючи судові механізми.

Як наголошується в статті на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна", рішення Єврокомісії розширити доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не тільки газотранспортним позиціям України, а й стабільності і безпеці газозабезпечення держав Європейського Союзу. Те, що рішення ЄК, за словами голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, "стало шоком для нас", - півбіди. Хоча Україна і втрачає в такому випадку більш 420 млн дол. Щорічно від скорочення транзиту газу по своїй ГТС. Єврокомісія не просто створила прецедент виключення з правил Третього енергопакету, чого "Газпром" послідовно домагався з 2013 р. Рішення Єврокомісії щодо використання трубопроводу-відводу OPAL в інтересах російської газової монополії може стати вінцем (терновим) 18-річного періоду лібералізації європейського ринку газу.

Детальніше читайте в статті Ганни Лути "Обпалені "Газпромом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі