ЄС до кінця жовтня вирішить, чи давати "Газпрому" більше доступу до газопроводу Opal

Поділитися
ЄС до кінця жовтня вирішить, чи давати "Газпрому" більше доступу до газопроводу Opal Повний доступ "Газпрому" до Opal допоможе реалізувати "Північний потік-2"
Повний доступ "Газпрому" до Opal допоможе реалізувати "Північний потік-2".

Європейська комісія до понеділка, 31 жовтня, вирішить, чи слід послабити обмеження на доступ Росії до лінії газопроводу Opal в Німеччині, повідомляє Reuters, посилаючись на два своїх джерела.

Згідно з повідомленням, рішення буде прийнято після наміченої на середу, 26 жовтня, зустрічі в Брюсселі. У переговорах візьмуть участь заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв, заступник голови російського Міненерго Анатолій Яновський і єврокомісар з конкуренції Маргарет Вестагер.

"Зустріч (в середу) є ключовою, вона може змінити всю гру", - повідомило агентству джерело.

Як пише видання, в Opal надходить російський газ, що приходить в Європу по "Північному потоку", але через обмеження європейських регуляторів Opal завантажений лише наполовину. Повний доступ до Opal має життєво важливе значення для плану "Газпрому" подвоїти потужність трубопроводу в рамках проекту, відомого як "Північний потік-2" і обхідного України в якості маршруту для постачання газу в Європу.

Читайте також: У ЄС заявили, що "Північний потік-2" може зробити невигідним утримання українського транзитного шляху

Тим часом WSJ, з посиланням на два джерела, пише, що Європейська комісія вже погодилася на використання "Газпромом" більше 50% потужностей газопроводу Opal.

"Згідно з угодою, затвердженим ЄК у вівторок, "Газпром" зберігає право на використання 50%, які у нього вже є, але повинен відкритися на 10-20% решти ємності до інших постачальників. Решту 30% до 40% будуть продані з аукціону, причому "Газпрому" дозволено брати участь в торгах за ці обсяги", - йдеться в статті.

Проти повного доступу "Газпрому" до Opal раніше виступила Польща. "Підтримуючи "Північний потік-2", ЄС фактично допомагає режиму, чию агресію прагне покарати за допомогою санкцій. Це протиріччя є нестійким", - написав міністр Польщі у європейських справах Конрад Шиманський в Financial Times в понеділок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі