2 травня Центральний апеляційний господарський суд задовольнив позов Національного банку України до ТОВ "Арлан" відносно зобов'язань Приватбанку. Про це повідомляє Finbalance.
Повний текст судового рішення від 13 лютого (у справі №904/2350/18) ще засекречений. Однак, згідно з судовими матеріалами, в рамках свого позову НБУ просив суд першої інстанції звернути стягнення на предмет іпотеки за іпотечним договором №36 від 29.05.2014 року, який був укладений між Нацбанком і ТОВ "Арлан" в якості забезпечення боргів Приватбанку по рефінансуванню (предмет іпотеки - частина будівлі за адресою Дніпро, вул. Чкалова, 27).
За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ТОВ "Арлан" є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.
Згідно звітності Приватбанку, на 1 квітня 2019 року його борг перед НБУ за кредитами рефінансування склав 9,3 млрд грн (тоді як на початок 2017 року - тобто фактично відразу після націоналізації - 18 млрд грн).
Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірності націоналізації "Приватбанку". скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацонализации.
Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту та економічної кризи в Україні. Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО і доручив ГПУ та СБУ оцінити дії суддів на предмет складу злочину в їх діях.
У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що підтримує позицію НБУ і Міністерства фінансів, які збираються оскаржити рішення суду про скасування націоналізації "Приватбанку".
У НБУ також заявили про неможливості повернення "Приватбанку" колишнім власникам.
Посольства США і ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.